Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/11/2022

Τεχνικός Δικτύου

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Περιγραφή

Ζητείται Τεχνικός δικτύου για Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Aντιμετώπιση προβλημάτων, συντήρηση & επισκευή, καθώς και τροποποιήσεις στον εξοπλισμό του πελάτη σύμφωνα με τις οδηγίες του κατασκευαστή/πελάτη.
  • Αναφορά προβλημάτων σε πραγματικό χρόνο και συνεργασία με το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών και το γραφείο υποστήριξης με στόχο την έγκαιρη επίλυση των προβλημάτων.

Πενθήμερη εργασία και δυνατότητα εργασίας τα Σάββατα (περιστασιακά).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετικές σπουδές σε Πληροφορική, Δίκτυα ή σε οποιοδήποτε άλλο παρεμφερές πεδίο
  • Επιθυμητή πρακτική εμπειρία στην εγκατάσταση/συντήρηση δικτυακού εξοπλισμού.
  • Θα εκτιμηθεί η εμπειρία σε δορυφορικό εξοπλισμό.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής εργασίας υπό πίεση και εντός προθεσμίας.
  • Καλές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα αποτελεσματικής εργασίας τόσο στο πλαίσιο μιας ομάδας όσο και ανεξάρτητα
  • Άριστη γνώση της ελληνικής γλώσσας προφορικά και γραπτά.
  • Άδεια οδήγησης (τύπος Β)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους).

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σταθερό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρία για επαγγελματική εξέλιξη
  • Πληρωμή Υπερωριών