Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Υπάλληλος Υποδοχής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΛΑΚΙΑΣ | ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Ξενοδοχείο Alegria Beach Resort 4* δυναμικότητας 98 δωματίων και βρίσκεται στον Πλακιά του νομού Ρεθύμνου επιθυμεί να προσλάβει Υπάλληλο Υποδοχής για την σεζόν του 2024 (Απρίλιος έως Οκτώβριος).

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:
  • Αποτελεσματική ολοκλήρωση των καθηκόντων του τμήματος υποδοχής (check-in, check-out, έκδοση τιμολογίων / αποδείξεων, τηλεφωνικές υπηρεσίες, διαχείριση αιτημάτων και παραπόνων επισκεπτών, υπηρεσίες concierge).
  • Παροχή φιλικών και θερμών υπηρεσιών στους φιλοξενούμενους.
  • Διατήρηση καλής εικόνας της υποδοχής και διαχείριση των επισκεπτών.
  • Ενημέρωση των πελατών σχετικά με τις παροχές του δωματίου.
  • Πλήρης γνώση της ξενοδοχειακής μονάδας, των υπηρεσιών και της περιοχής. Άριστη γνώση αγγλικών με κατοχή αναγνωρισμένου πτυχίου, δεύτερη ξένη γλώσσα θεωρείται πρόσθετο προσόν.
  • Γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος Soft-One Panorama θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.
  • Απόφοιτος τουριστικής σχολής / ταχύρρυθμης σχολής.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.

Απαραίτητα Προσόντα

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Οργάνωση και σωστή διαχείριση του χρόνου.
  • Συνέπεια στην εργασία, φιλική και ευγενική προσωπικότητα.
  • Προσεκτική εμφάνιση και τήρηση κανόνων προσωπικής υγιεινής.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων.
  • Μακροχρόνια συνεργασία.
  • Άριστο και επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας.
  • Δυνατότητες εξέλιξης και σταδιοδρομίας.
  • Διαμονή κοντά στο ξενοδοχείο και διατροφή.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στέλνουν τα βιογραφικά τους με πρόσφατη φωτογραφία.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.