Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/1/2023

Τεχνικός Υπάλληλος Εργαστηρίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΡΥΟΝΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η SIKA HELLAS ABEE, αναζητεί Τεχνικό Υπάλληλο Εργαστηρίου, για εργασία στο τμήμα ΄Ερευνας και Ανάπτυξης (R&D) στις εγκαταστάσεις της στο Κρυονέρι Αττικής.

Eργασιακά καθήκοντα :

• Διενέργειες δοκιμών που αφορούν στην παραγωγή δειγμάτων σκυροδέματος και κονιαμάτων.
Η συγκεκριμένη εργασία αν και χειρωνακτική κατά 90% , ωστόσο απαιτεί προσήλωση στην εργασία, οξυδέρκεια και συνεχή βελτίωση της αντίληψής του εργαζομένου κατά τη διενέργεια των δοκιμών, καθώς τα πειράματα είναι απαιτητικά και ηυξημένης ευθύνης χωρίς να επιτρέπουν αστοχίες ή λάθη απροσεξίας.

• Ευθύνη για τη σωστή σωστή εφαρμογή των οδηγιών παραγωγής και τη σωστή συμπλήρωση των συνοδευτικών εντύπων.

• Τηρούνται αυστηροί κανόνες ασφαλείας και υγιεινής, απαραίτητα επιμελείται η τάξη και η καθαριότητα στους χώρους εργασίας.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα προσόντα:

Α) Τυπικά :

a. Απόφοιτος λυκείου ή ΙΕΚ

b. Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας & απλή γνώση – εξοικείωση με Η/Υ

c. Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία στον χώρο τουλάχιστον 2 χρόνων έως max. 5.

Β) Φυσικά :

d. ΕΡΓΑΤΙΚΟΤΗΤΑ : όρεξη για δουλειά, προθυμία (hands on) και επιδεξιότητα στα χέρια.

e. Προσαρμοστικότητα, ευστροφία και γρήγορη εξοικείωση σε νέο περιβάλλον
εργασίας.

f. Μεθοδικότητα, τάξη, οργάνωση

g. Συνεργατικό πνεύμα.

Παροχές

Προσφέρουμε:

• Μόνιμη εργασία αορίστου χρόνου, πλήρους απασχολήσεως.

• Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

• Ιδιωτική περίθαλψη.

• Δυνατότητα εξέλιξης

• Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

Ειδική Επισήμανση

• Θα προτιμηθούν οι κάτοικοι Βόρειας - Βορειοανατολικής Αττικής.

• Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια