Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
27/04/2024

Graphic Designer & Website administrator

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία μας, η οποία εξειδικεύεται στην κατασκευή και εμπορία ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού, όπως συστήματα επεξεργασίας νερού, αντλίες και αντλητικά συγκροτήματα, αναζητά Graphic Designer & Website administrator!

Τα γραφεία μας βρίσκονται στη Λεωφόρο Βουλιαγμένης, πολύ κοντά στη στάση του σταθμού μετρό Αλίμου.

Αρμοδιότητες:

  • Επιμέλεια και διαρκής ανανέωση του περιεχομένου του website της εταιρείας (κείμενα, φωτογραφίες και videos προϊόντων και έργων).
  • Δημιουργία περιεχομένου (κείμενα, φωτογραφίες, video) για το website και τα social media της εταιρίας (Linkedin, Facebook, Instagram).
  • Βελτιστοποίηση στις καμπάνιες μάρκετινγκ χρησιμοποιώντας τεχνικές SEO.
  • Δημιουργία εικαστικών για άλλες προωθητικές ενέργειες.
  • Συγκέντρωση, έλεγχος και οργάνωση του περιεχομένου που παράγεται από εξωτερικούς συνεργάτες.
  • Αποστολή newsletter
  • Διαχείριση E-shop καταστήματος.
  • Συνεργασία με προγραμματιστές για επίλυση θεμάτων του ηλεκτρονικού καταστήματος
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και μέτρηση πωλήσεων
  •  Αλλαγή/Ενημέρωση τιμών
  • Γραφιστική ανανέωση του τιμοκαταλόγου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή Κολλεγίου στο Marketing ή τη Γραφιστική
  • Γνώση SEO
  • Γνώση Google Ads
  • Γνώση Photoshop ή αντίστοιχου προγράμματος επεξεργασίας φωτογραφιών και βίντεο
  • Γνώση Social Media (Linkedin, Facebook, Instagram, Youtube)
  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες, στην Ελληνική και την Αγγλική γλώσσα, με βάση στο γραπτό λόγο
  • Ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων

Παροχές

  • Σταθερός μισθός
  • Πλήρης Ασφάλεια
  • Πενθήμερη εργασία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.