Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/06/2020

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη και πρωτοποριακή Εταιρεία που ασχολείται με την απεντόμωση χώρων βιομηχανικών τροφίμων και υγειονομικού ενδιαφέροντος, με υπηρεσίες υψηλής ποιότητας για την εξασφάλιση ασφαλών τροφίμων και διεθνή δραστηριοποίηση, αναζητά Bοηθό Λογιστηρίου, που θα απασχολείται στο οικονομικό τμήμα της εταιρείας στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες:

  • Λογιστική υποστήριξη του οικονομικού τμήματος
  • Καταχωρήσεις παραστατικών, συμφωνία υπολοίπων πελατών και προμηθευτών
  • Τήρηση εσωτερικών αρχείων της εταιρείας
  • Υποστήριξη υποκαταστήματος Ρόδου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο, Οικονομικών, Λογιστικής ή συγγενή κλάδου
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε οικονομική υποστήριξη
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση χρήσης προγραμμάτων Microsoft Open Office (Word, Excel κλπ.)
  • Προαιρετική γνώση χρήσης Soft One ή κάποιου άλλου λογιστικού περιβάλλοντος

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • άριστο εργασιακό περιβάλλον, ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών, συνεχή εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης.