Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/1/2021

Πωλητής Εξαγωγών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Έχεις προϋπηρεσία ως Πωλητής Εξαγωγών και εμπειρία στην ανάπτυξη και διατήρηση πελατολογίου στο εξωτερικό;

Επιθυμείς να ενταχθείς σε ένα οργανωμένο και δυναμικό περιβάλλον ταχέως αναπτυσσόμενης εταιρείας με δραστηριότητα στο εμπόριο ειδών διατροφής, ανήκοντας στο εμπορικό τμήμα;

Αν η απάντηση είναι θετική τότε περιμένουμε την αίτησή σου τώρα!

Οι αρμοδιότητες σου ως Πωλητής Εξαγωγών θα περιλαμβάνουν:
  • Ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων και συνεργασιών στο εξωτερικό
  • Έρευνα αγοράς εξωτερικού και ανάλυση ανταγωνισμού
  • Καθημερινή επικοινωνία με εν δυνάμει και υφιστάμενους πελάτες και προμηθευτές
  • Συμβολή στην ανάπτυξη της στρατηγικής πωλήσεων
  • Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων
  • Σύναψη και διαχείριση συμφωνιών
  • Παρακολούθηση και καταχώρηση παραγγελιών
  • Διαχείριση αιτημάτων και διερεύνηση αναγκών πελατών
  • Διαπραγμάτευση συμφωνιών και επίλυση προβλημάτων όταν χρειάζεται

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η κατάλληλος/η υποψήφιος/α για την θέση Πωλητής Εξαγωγών θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Άριστη γνώση αγγλικών σε γραπτό και προφορικό επίπεδο
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση σε εμπορικό τμήμα οργανωμένης εταιρείας
  • Γνώση γερμανικών, γαλλικών, βουλγάρικων ή ρουμάνικων θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Άριστη γνώση Η/Υ και MS-Office
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Οργανωτικότητα, συνέπεια και προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει για την θέση Πωλητής Εξαγωγών τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό σταθερό μηνιαίο μισθό με δυνατότητα ετήσιου bonus επίτευξης στόχων
  • Ιδιωτική ασφαλιστική κάλυψη
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας και συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αν σε ενδιαφέρει να εξελίξεις την καριέρα σου ως Πωλητής Εξαγωγών, τότε περιμένουμε την αίτησή σου άμεσα.

Εάν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες μετά την ολοκλήρωση της αίτησης, μπορείς να καλέσεις στο 6940781825 ή στο 2310414732 και να ζητήσεις την Elena Vasileiou.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές.