Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Διευθυντή/τρια - Υποδιευθυντής/τρια Καταστήματος

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η αλυσίδα Super Market Κρητικός Α.Ε., δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρία στον χώρο του λιανεμπορίου σε όλη την Ελλάδα, επιθυμεί να προσλάβει για τα καταστήματα της στην Θεσσαλονίκη:

Διευθυντή / τρια - Υποδιευθυντή/τρια Καταστήματος

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Διασφάλιση της εύρυθμης και αποτελεσματικής λειτουργίας του καταστήματος
  • Έλεγχος της τήρησης και εφαρμογής των διαδικασιών σύμφωνα με την πολιτική της εταιρίας
  • Διαρκής παρακολούθηση των πωλήσεων και ενεργή συμμετοχή στην επίτευξη των στόχων του καταστήματος
  • Διασφάλιση υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης πελατών συμβάλλοντας στη δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης με τους καταναλωτές
  • Διαχείριση και συντονισμός των καθημερινών λειτουργιών του καταστήματος (παραγγελίες, παραλαβές, διαθεσιμότητα κ.ά.)
  • Επίβλεψη, καθοδήγηση και έμπνευση των εργαζομένων με στόχο τη μέγιστη αποτελεσματικότητα και απόδοσή τους
  • Ενεργή συμμετοχή στην γενικότερη εικόνα του καταστήματος και την προβολή της εταιρικής ταυτότητας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο λυκείου, πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ επιθυμητό
  • Προϋπηρεσία στο χώρο του λιανεμπορίου και ικανότητα ανάπτυξης πωλήσεων και επίτευξης στόχων
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Οργανωτικές και ηγετικές δεξιότητες
  • Εμπειρία σε διοίκηση ανθρώπινου δυναμικού σε καταστήματα λιανικής
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών και επίλυση προβλημάτων
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Παροχές

  • Εργάζεστε σε ένα σύγχρονο και οργανωμένο περιβάλλον αναλαμβάνοντας μία ποικιλόμορφη εργασία.
  • Μέσα από ένα πρόγραμμα εκπαίδευσης σας παρέχουμε τα απαραίτητα εφόδια για τη θέση σας, ώστε να ενσωματωθείτε στη φιλοσοφία της εταιρίας μας ακόμη και αν δεν διαθέτετε σχετική εμπειρία.
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.