Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/01/2021

Ασφαλιστής / Ασφαλίστρια

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΕΛΕΥΣΙΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η SFERA GROUP GREECE είναι η πιο ραγδαία αναπτυσσόμενη ασφαλιστική εταιρεία στην Ελλάδα. Στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, ζητά να προσλάβει δυναμικά και φιλόδοξα άτομα στελεχώνοντας το Γραφείο της Ελευσίνας για τη θέση του Ασφαλιστή / Ασφαλίστριας.

Καθήκοντα

  • Βασικότερα καθήκοντα του Ασφαλιστικού Συμβούλου είναι η εξεύρεση υποψηφίων πελατών, η προώθηση ασφαλιστηρίων συμβολαίων και η εξυπηρέτηση των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ηλικία 18 - 29 ετών (λόγω ένταξης σε πρόγραμμα ΟΑΕΔ)
  • Ενεργή Κάρτα Ανεργίας
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα και πάθος για την επίτευξη στόχων
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυναμισμός
  • Υπευθυνότητα και αναπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης
  • Διαχείριση χρόνου και ικανότητα λειτουργίας εντός στενών χρονοδιαγραμμάτων
  • Ευελιξία και προσαρμογή στις αλλαγές
  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης σχολής
  • Γνώση Η/Υ

Παροχές

  • Τα άτομα που θα επιλεγούν θα τύχουν επιμόρφωσης βάσει σύγχρονων εκπαιδευτικών μεθόδων χρησιμοποιώντας καινοτόμα εργαλεία και θα είναι υπεύθυνα για την προώθηση των Υπηρεσιών που προσφέρει η Εταιρεία
  • Προσφέρονται προοπτικές για προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη και ανέλιξη