Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/4/2024

Μηχανικός Πληροφορικής

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΠΑΙΑΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η CONSTRAT Ε.Π.Ε Τεχνική και Εμπορική εταιρεία, εξειδικευμένη στον τομέα των αυτοματισμών για την ολιστική διαχείριση ύδρευσης, αποχέτευσης και ομβρίων υδάτων, με πολυετή εμπειρία και αξιόπιστη παρουσία στον τομέα της τεχνογνωσίας της, ζητά Μηχανικό Πληροφορικής ή άλλης συναφούς ειδικότητας στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας στην Παιανία Αττικής.

Κύριες αρμοδιότητες θέσης (Θέση: Καταχώρηση, οργάνωση και μεταφορά δεδομένων):

  • Μηχανοργάνωση, αρχειοθέτηση και παρακολούθηση πληροφοριών
  • Ανάλυση πληροφοριών και εντοπισμός προβλημάτων
  • Επικοινωνία για θέματα υποστήριξης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο AEI ή ΤΕΙ στο κλάδο μηχανικού πληροφορικής, ή άλλης συναφούς ειδικότητας
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση Η/Υ (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook κλπ.)
  • Εξοικείωση με εφαρμογές Android
  • Εξοικείωση με ηλεκτρονικές συσκευές (tablet, smartphones κλπ.)
  • Πολλαπλές δεξιότητες με ικανότητα υλοποίησης εργασιών με προσήλωση, μεθοδικότητα και μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια ακόμα και υπό πίεση
  • Οργανωτική ικανότητα
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικότητα

Επιπλέον προσόντα που θα συνεκτιμηθούν:

  • Προϋπηρεσία, εμπειρία και εξειδίκευση σε σχετικά αντικείμενα
  • Διάθεση για εξέλιξη
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

  • Πακέτο αποδοχών
  • Φιλικό, αναπτυσσόμενο και άκρως παρακινητικό περιβάλλον εργασίας
  • Ισορροπία επαγγελματικής και προσωπικής ζωής
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.