Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/03/2024

Graphic Designer / Τεχνικός Γραφίστας

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΒΙΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρία FLEXOPLATES PAPADOPOULOS Α.Ε., η οποία δραστηριοποιείται στο χώρο της φλεξογραφίας, κατασκευάζοντας Κλισέ Φλεξογραφίας με έδρα τη ΒΙΠΕ Σίνδου Θεσσαλονίκης, αναζητά Τεχνικό Γραφίστα ή Απόφοιτο Πληροφορικής  με γνώσεις των παρακάτω προγραμμάτων, για τη στελέχωση του τμήματος prepress.

Αρμοδιότητες :
  • Χρωματική διαχείριση μακετών και λογοτύπων για φλεξογραφία / εκπαιδέυεται
  • Τεχνική επεξεργασία αρχείων - μακετών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση χρήσης προγραμμάτων Adobe Photoshop, Illustrator ιδανικά σε περιβάλλον Macintosh
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Microsoft Office κ.τ.λ)
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα
  • Ομαδικότητα & συνεργασία
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου

Επιθυμητά προσόντα

  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 - 2 ετών
  • Κατανόηση των σύγχρονων τάσεων στην τυπογραφία - γραφιστική
  • Δημιουργική σκέψη
  • Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας (θα εκτιμηθεί)
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Γραφιστικής, Γραφικών/ Εφαρμοσμένων Τεχνών ή παρεμφερούς αντικειμένου (θα εκτιμηθεί)
  • Γνώση χρήσης προγράμματος Art Pro καθώς και γνώση prepress/ διαχωρισμών χρωμάτων (θα θεωρηθεί ιδιαίτερο πλεονέκτημα)

Παροχές

  • Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εργασίας σε μια εταιρία η οποία ενισχύει τη δημιουργικότητα και περιβάλλον εναρμονισμένο με το αντικείμενο απασχόλησης
  • Δυνατότητες προσωπικής εξέλιξης και ανέλιξης