Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΙΠΕ ΚΟΡΩΠΙΟΥ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Τεχνική - Κατασκευαστική - Εμπορική Εταιρεία στη ΒΙ.ΠΕ. Κορωπίου, ζητά βοηθό λογιστή για πλήρη απασχόληση.

Περιγραφή θέσης

Διαχείριση όλων των απαραίτητων διαδικασιών για την λειτουργία της επιχείρησης, όπως καταχώρηση και αρχειοθέτηση εγγράφων, παρακολούθηση και συμφωνία υπολοίπων προμηθευτών – πελατών, εντοπισμός αποκλίσεων σε σχέση με την πλατφόρμα my data, συμφωνίες τραπεζικών λογαριασμών, τήρηση και συμφωνία ταμείου, Εργάνη, κτλ.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο λογιστικής ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ ή ισοδύναμο
  • Γνώση βασικών θεμάτων λογιστικής
  • Πολύ καλή γνώση των εφαρμογών Excel, Word, Outlook
  • Γνώση του εμπορικού / λογιστικού προγράμματος Capital (αποτελεί επιπλέον προσόν) ή αντίστοιχων προγραμμάτων
  • Καλή χρήση της ελληνικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Επαρκή γνώση της αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 5 έτη σε αντίστοιχη θέση

Παροχές

  • Οργανωμένο Εργασιακό Περιβάλλον
  • Αποδοχές ανάλογες των προσόντων και της εμπειρίας
  • Προοπτική Επαγγελματικής Εξέλιξης