Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/10/2022

Μηχανολόγος Μηχανικός- Προϊστάμενος Συντήρησης  (Έδρα Πιερία)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΤΕΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Μηχανολόγος Μηχανικός- Προϊστάμενος Συντήρησης
(Έδρα Πιερία)

Περιγραφή Θέσης
•    Παρακολούθηση της εύρυθμης λειτουργίας των κύριων και των υποστηρικτικών μηχανών παραγωγής
•    Προγραμματισμός, επίβλεψη και συμμετοχή στη συντήρηση των μηχανολογικών εγκαταστάσεων σε προκαθορισμένα χρονικά διαστήματα
•    Παρακολούθηση έκτακτων βλαβών και μηχανολογικών εγκαταστάσεων και άμεση επιδιόρθωσή τους
•    Διαχείριση και οργάνωση αποθήκης ανταλλακτικών μηχανολογικού υλικού
•    Επικοινωνία με προμηθευτές στο πλαίσιο παραγγελιών μηχανολογικού εξοπλισμού, ώστε να εξασφαλιστεί η απρόσκοπτη λειτουργία των κύριων και των υποστηρικτικών μηχανών παραγωγής
•    Συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρίας και τη διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας της παραγωγής
•    Τήρηση των κανονισμών και εσωτερικών διαδικασιών, με στόχο τη διασφάλιση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας, σύμφωνα με την ισχύουσα εργατική νομοθεσία
•    Προετοιμασία όλων των απαραίτητων αναφορών προς τη διεύθυνση του εργοστασίου

Απαραίτητα Προσόντα

•    Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ Μηχανολόγων Μηχανικών ή Μηχανικών Παραγωγής
•    Τρία (3) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία ως Υπεύθυνος Συντήρησης ή Υπεύθυνος Παραγωγής σε βιομηχανική μονάδα
•    Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
•    Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
•    Ικανότητα εργασίας και απόδοσης υπό πίεση
•    Οργάνωση, συνέπεια και ομαδικότητα

Παροχές

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Δυναμικό και ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας