Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΤΩ ΠΕΤΡΑΛΩΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η M. KAT κατασκευαστική εταιρεία δημοσίων και ιδιωτικών έργων με πάνω από 30 χρόνια παρουσία στον χώρο και έδρα τα Κάτω Πετράλωνα αναζητά άτομο για τη στελέχωση της θέσης: Βοηθό Λογιστή.

Αρμοδιότητες
  • Έλεγχος και καταχώρηση παραστατικών, εισπράξεων , πληρωμών
  • Έκδοση τιμολογίων
  • Συμφωνία υπολοίπων πελατών, προμηθευτών, τραπεζών
  • Έκδοση εγγυητικών
  • Δημόσιες Συμβάσεις: παρακολούθηση χρονοδιαγραμμάτων, έκδοση πιστοποιητικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση και χρήση Microsoft Office (ιδιαίτερα Excel)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άμεση διαθεσιμότητα
  • Απόφοιτος λογιστικής σχολής (ΑΕΙ/ΤΕΙ)
  • Οργανωτικές δεξιότητες, ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Προσοχή στις λεπτομέρειες και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων.
  • Δυναμισμός, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Κάτοχος κάρτας ανεργίας (θα εκτιμηθεί)
  • Εξοικείωση με τον κλάδο δημόσιων έργων και δημόσιων συμβάσεων (θα εκτιμηθεί).

Παροχές

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων και εμπειρίας
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτικές εξέλιξης