Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/3/2024

Graphic Web Designer

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Έχεις όρεξη για δουλειά, αγάπη και δημιουργικότητα για το χώρο της γραφιστικής, καθημερινή αναζήτηση νέων τάσεων και ενημερώνεσαι συνεχώς για νέα εργαλεία; Εάν ναι, τότε σίγουρα θέλουμε να σε γνωρίσουμε!

Ο ιδανικός Graphic Web Designer στην PoliHome, θα δημιουργεί μοναδικά εικαστικά που θα προορίζονται τόσο για υλικό προώθησης (Social media/ADS) αλλά και βελτιώσεις/αλλαγές των websites της εταιρείας. Με έμφαση στη λεπτομέρεια και στη δημιουργικότητα, προτείνουμε την καλύτερη σχεδιαστική πρόταση για τα είδη & προϊόντα που προωθούμε.

Αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός εταιρικής ταυτότητας & επικοινωνίας
  • Σχεδιασμός συσκευασιών & ετικετών
  • Επεξεργασία φωτογραφιών & video (Η επεξεργασία video θεωρείται πρόσθετο προαιρετικό στοιχείο)
  • Εικαστική υλοποίηση των digital ενεργειών
  • Προετοιμασία προσχέδιων & παρουσίαση ιδεών με βάσει τις απαιτήσεις
  • Δημιουργία μηνιαίου καταλόγου προσφορών
  • Προετοιμασία & αποστολή newsletter μέσω πλατφόρμας (Moosend, Mailchimp, Contact Pigeon)
  • Συνεργασία με Project Manager και με την ομάδα των Developers για την ανάπτυξη & βελτιστοποίηση του eshop

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση Adobe Illustrator, Photoshop (Affinity Designer / Photo)
  • Πολύ καλή γνώση Figma / Adobe XD / Sketch (UI / UX, Prototyping)
  • Γνώσεις CSS / HTML 5
  • Επεξεργασία/Δημιουργία (Σύνθεση) φωτογραφιών
  • Ομαδικότητα - Πνεύμα συνεργασίας
  • Online portfolio
  • Ικανότητα αυτό-παρακίνησης
  • 1-2 χρόνια προϋπηρεσίας

Επιθυμητά προσόντα:

  • Βασικές γνώσεις επεξεργασίας video θα ληφθούν σοβαρά υπόψιν
  • Εξοικείωση με το e-commerce business lifecycle
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και σωστή διαχείριση χρόνου

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Πλήρης ασφάλιση με όλες τις προβλεπόμενες παροχές (άδειες, δώρα κτλ)
  • Σταθερό, πλήρες ωράριο
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης και επιμόρφωσης