Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/9/2022

Digital Marketing Specialist Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ταχέως αναπτυσσόμενη εταιρεία στο χώρο της μόδας Luigi φιλοδοξεί να ενισχύσει την παραγωγικότητά της στο τομέα του Digital Marketing. Αναζητούμε Digital Marketing Manager που θα αναπτύσσει, θα υλοποιεί, θα παρακολουθεί και θα βελτιστοποιεί τις καμπάνιες ψηφιακού μάρκετινγκ της εταιρείας μας σε όλα τα social mediaκαι παράλληλα θα ενδυναμώσουν το ανθρώπινο δυναμικό της εταιρείας.

Αρμοδιότητες

  • Υλοποίηση εξειδικευμένων συστημάτων Marketing
  • Αύξηση αναγνωσιμότητας του brand.
  • Ανάπτυξη των στρατηγικών πωλήσεων.
  • Υποβολή προτάσεων για νέες και δημιουργικές στρατηγικές ανάπτυξης
  • Σχεδιασμός όλων των δραστηριοτήτων ψηφιακού μάρκετινγκ, συμπεριλαμβανομένων του διαδικτύου, newsletters και των social media και της προβολής διαφημίσεων.
  • Διατήρηση της παρουσίας μας σε όλα τα  social media.
  • Μέτρηση και αναφορά της απόδοσης σε όλες τις καμπάνιες ψηφιακού μάρκετινγκ
  • Εντοπισμός τάσεων αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ανώτατες σπουδές (ΤΕΙ / ΑΕΙ) σε Marketing
  • Αριστες γνώσεις πάνω στα social media (Instagram,facebook,twitter,pinterest etc)
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογο τμήμα
  • Γνώσεις σε GoogleAds, Facebook & Instagram Ads
  • Ικανότητα εργασίας σε ομαδικό περιβάλλον
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και ευχέρεια επίλυσης προβλημάτων
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές δυνατότητες
  • Οργανωτική και αναλυτική ικανότητα
  • Διαρκής ενημέρωση για τις τελευταίες τάσεις και τις βέλτιστες πρακτικές στο διαδικτυακό μάρκετινγκ.
  • Άριστες αναλυτικές δεξιότητες και σκέψη που να βασίζεται σε δεδομένα

Παροχές

  • Ένα ευχάριστο, νεανικό, δυναμικό και αξιοκρατικό περιβάλλον
  • Μόνιμη και σταθερή απασχόληση με δυναμικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα απόκτησης εμπειρίας μέσα από την ανάληψη διαφόρων project.
  • Δυνατότητα μεγάλης καριέρας.