Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/10/2017

Συντηρητές / Υδραυλικούς / Ψυκτικούς Ζητούνται από 5* Ξενοδοχείο στην Κύπρο

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ξενοδοχείο 5* στην Πάφο , Κύπρος   ζητά Συντηρητές / Υδραυλικούς / Ψυκτικούς  με ξενοδοχειακή εμπειρία είτε με αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία & γνώση

Καθήκοντα θέσης:

·         Αναλαμβάνει καθημερινές αρμοδιότητες από τον υπεύθυνο συντήρησης και συντονιστή λειτουργίας του ξενοδοχείου, συγκεντρώνει τον απαιτούμενο εξοπλισμό και διενεργεί όλες τις αναγκαίες διαδικασίες επιδιόρθωσης / συντήρησης που του ανατίθενται με συνέπεια, ταχύτητα και αποτελεσματικότητα.

·         Λαμβάνει τις απαραίτητες προφυλάξεις για να προστατευτούν τα προσωπικά περιουσιακά στοιχεία των επισκεπτών και του ξενοδοχείου πριν από την έναρξη των εργασιών, καθώς και για να προστατεύσει τον εαυτό του, τους συνεργάτες του και τους πελάτες του ξενοδοχείου.

·         Διενεργεί εργασίες συντήρησης σε δωμάτια, κοινόχρηστους εσωτερικούς και εξωτερικούς χώρους, στις κεντρικές εγκαταστάσεις, στα σημεία ελέγχου και όπου άλλου κρίνεται απαραίτητο από τις εκάστοτε ανάγκες.

·         Ακολουθεί τις συμφωνηθείσες διαδικασίες ως προς την επιδιόρθωση των βλαβών στα δωμάτια (ειδική σήμανση των κατειλημμένων δωματίων, ενημέρωση του τμήματος υποδοχής και του House keeping πριν και μετά από τη διενέργεια εργασιών, καθαρισμός όλων των υπολειμμάτων εργασίας κ.λπ.).

·         Φροντίζει για τη σωστή και άρτια διεκπεραίωση των καθηκόντων που του ανατίθενται, την επαγγελματική και ευγενική συμπεριφορά σε κάθε επαφή με πελάτες, την προσεγμένη εμφάνιση, την προσωπική καθαριότητα και τον σεβασμό σε θέματα υγιεινής και ασφάλειας και στον κώδικα δεοντολογίας του ξενοδοχείου.

·         Ακολουθεί και εφαρμόζει το πλάνο τακτικών ελέγχων ασφαλείας όπως αυτό διαμορφώνεται από τον υπεύθυνο συντήρησης.

·         Εντοπίζει πιθανά σημεία φθοράς και πιθανές βλάβες και τα αναφέρει στον υπεύθυνο συντήρησης.

·         Εκτελεί ένα σύνολο διαχειριστικών καθηκόντων, όπως η οργάνωση και ο προγραμματισμός τακτικών εργασιών συντήρησης, η καταγραφή αναφορών και υπομνημάτων, οι αξιολογήσεις, και άλλων συγκεκριμένων καθηκόντων σχετικά με τη θέση εργασίας του.

·         Ανταποκρίνεται σε κάθε άλλο περιστασιακό αίτημα που προκύπτει και του ανατίθεται από τον προϊστάμενό του.

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:

·         Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας

·         Δίπλωμα / πτυχίο υδραυλικού – ψυκτικού – ηλεκτρολόγου  ή άλλης συναφούς τεχνικής σχολής θα εκτιμηθεί ανάλογα

·         Γενικές τεχνικές γνώσεις και κατασκευαστικές δεξιότητες

·         Γνώσεις πάνω σε κανονισμούς υγιεινής και ασφάλειας στην εργασία είναι ιδιαιτέρως επιθυμητές

·         Τουλάχιστον 2-3 έτη εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση στον ξενοδοχειακό κλάδο, κατά προτίμηση σε μεγάλες εποχιακές μονάδες

·         Εφόσον δεν υπάρχει εμπειρία σε αντίστοιχη θέση στον ξενοδοχειακό κλάδο θα εκτιμηθεί η εργασιακή εμπειρία

·         Πολύ καλή φυσική κατάσταση και ευελιξία στην κίνηση

·         Ομαδικότητα, εργατικότητα, συνέπεια

·         Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας

·         Επαγγελματική και ευγενική συμπεριφορά

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

 Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών {Πάντα αναλόγως Προσόντων }

Ηλεκτρολόγοι  Ελάχιστος Μισθός 900 € -1400€Μηνιαίως  αναλόγως προσόντων Και προϋπηρεσίας

Υδραυλικοί Ελάχιστος Μισθός 900 € -1400€ Μηνιαίως αναλόγως προσόντων Και προϋπηρεσίας

Ψυκτικοί   Ελάχιστος Μισθός  900 € -1400€ Μηνιαίως αναλόγως προσόντων Και προϋπηρεσίας

·         Εκπαίδευση σε υψηλά στάνταρ παροχής υπηρεσιών

·         {όλο το χρόνο συμβόλαιο )  συνεργασία σε μόνιμη βάση

·         Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον

·         Διατροφή (κατά τους μήνες λειτουργίας του ξενοδοχείου) και στέγαση (για όσους δεν είναι μόνιμοι κάτοικοι Κύπρου

·         Επίσης το Ξενοδοχείο προσφέρει Ασφάλεια