Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/5/2024

Πολιτικός Μηχανικός - Μηχανικός Εργοταξίου (site engineer)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΧΑΪΑ - ΠΕΛΟΝΝΗΣΟΣ | ΠΑΤΡΑ

Ζητείται Πολιτικός Μηχανικός εργοταξίου από τεχνική εταιρεία στη Πάτρα.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολουθεί και συντονίζει την κατασκευή των έργων που αναλαμβάνει η εταιρεία, την έγκαιρη και σωστή εφαρμογή σχεδίων / μελετών και την ολοκλήρωση των εργασιών σύμφωνα με τα χρονοδιαγράμματα
  • Παρακολουθεί τη σωστή εφαρμογή των κατασκευαστικών σχεδίων από τους υπεργολάβους και τα συνεργεία του έργου
  • Συντάσσει τις προμετρήσεις των ποσοτήτων υλικών της κατασκευής
  • Συντονίζει την ομαλή και ασφαλή λειτουργία μεταξύ των συνεργείων των υπεργολάβων
  • Συντονίζει την έγκαιρη παραλαβή των υλικών από τους προμηθευτές
  • Τροποποιεί τα σχέδια της μελέτης και εντοπίζει έγκαιρα τυχόν σφάλματα ή παραλείψεις
  • Συνεργάζεται άμεσα με τους άλλους μηχανικούς του εργοταξίου, τους τεχνικούς και τα συνεργεία του έργου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Πολιτικού-Μηχανολόγου ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ΤΕΙ / ΑΕΙ
  • 5 έτη κατ’ ελάχιστο σε αντίστοιχη θέση ως Μηχανικός κατασκευής σε έργα
  • Εμπειρία σε κατασκευή επαγγελματικών χώρων γραφείων και βιομηχανικών κτιρίων
  • Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office & AutoCAD

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.