Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/11/2021

Τεχνικός Κινητών - Ηλεκτρονικός

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΧΑΡΙΛΑΟΥ -ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Περιγραφή

ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΤΩΝ, SMARTPHONES & TABLETS - ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΣ

Η εταιρεία myNET επιθυμεί να προσλάβει, τεχνικό κινητών - ηλεκτρονικό για επισκευές κινητών, smartphone, iphone, ipad και tablet με ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προϋπηρεσία 3 ετών σε ανάλογη θέση για τη στελέχωση του τμήματος service του καταστήματος της στην ανατολική Θεσσαλονίκη.

Ο/Η κάτοχος της θέσης θα διατηρεί ενεργό ρόλο στην εκτέλεση τεχνικών εργασιών στο τμήμα service και θα μεριμνά για την εύρυθμη λειτουργία του συνόλου των εργασιών - διαδικασιών που ορίζει η εταιρία.

Αρμοδιότητες

• Έλεγχος, διάγνωση σφαλμάτων και επισκευή συσκευών (κινητά τηλέφωνα & tablets)
• Διάγνωση και αντιμετώπιση απλών και περίπλοκων τεχνικών προβλημάτων με αποτέλεσμα την επιτυχή επισκευή smartphone / κινητών .
• Επεξήγηση περίπλοκων τεχνικών προβλημάτων, με άμεσο απλό και κατανοητό τρόπο
• Να διασφαλίζει σε κάθε περίπτωση ότι οι επισκευές ανταποκρίνονται ή και υπερβαίνουν τα υψηλά πρότυπα ποιότητας της MyNET
• Εγκατάσταση και αναβάθμιση Software και Hardware
• Έγκαιρη και ορθή ενημέρωση του μηχανογραφικού συστήματος
• Επίτευξη των μηνιαίων στόχων που έχουν τεθεί από την εταιρία
• Γρήγορη και αποτελεσματική εξυπηρέτηση πελατών (εσωτερικών & εξωτερικών)
• Επικοινωνία με πελάτες χονδρικής - λιανικής

Απαραίτητα Προσόντα

• Κάτοχος πτυχίου Ανώτερης - Ανώτατης σχολής (ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ) κατεύθυνσης Τεχνικού κινητών τηλέφωνων , Ηλεκτρονικής ή συναφούς κλάδου
• Εμπειρία στην επισκευή κινητών τηλεφώνων / smartphones (γνώση reballing και προχωρημένου επιπέδου επισκευή
• Προϋπηρεσία 3 χρόνια σε ανάλογη θέση
• Ομαδικό πνεύμα, ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών και επίλυσης προβλημάτων
• Άριστη ικανότητα ελέγχου, διάγνωσης / εντοπισμού σφαλμάτων και επισκευής
• Άριστη γνώση εγκατάστασης και αναβάθμισης Software
• Εμπειρία σε λογιστική διαχείριση αποθεμάτων και προγραμμάτων ERP/CRM (πχ. Soft1, Zeys)
• Καλή χρήση Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Explorer)
• Δυνατότητα συνεχούς προσαρμογής και επιθυμία εκμάθησης νέων τεχνολογιών
• Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)

Επιθυμητά Προσόντα

• Επικοινωνιακές και διαπροσωπικές ικανότητες με προσανατολισμό στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη
• Αποφασιστικότητα και θέληση για την επίτευξη στόχων
• Υψηλό αίσθημα ευθύνης και αυτοπραγμάτωσης
• Σωστή διαχείριση χρόνου, ευελιξία και προσαρμοστικότητα
• Επιθυμία εξέλιξης

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει

  • Πολύ καλό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων, ασφάλιση και bonus.
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Ευκαιρίες σταδιοδρομίας και ανέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη επιχείρηση