Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/3/2024

Χειριστές Γραμμών Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΞΑΝΘΗ

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης είναι ένας ελληνικός πολυεθνικός Όμιλος, ο οποίος δραστηριοποιείται στην παραγωγή και διάθεση προϊόντων πολυπροπυλενίου και πολυαιθυλενίου, διαθέτοντας παραγωγικές εγκαταστάσεις σε 6 χώρες (Ελλάδα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ιρλανδία και ΗΠΑ), εταιρείες διανομής και εμπορίας σε 5 χώρες (Νορβηγία, Σουηδία, Σερβία, Αυστραλία, Κίνα) και δίκτυο πωλήσεων που εκτείνεται σε περισσότερες από 80 χώρες.

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης, αναζητά να προσλάβει Χειριστές Γραμμών Παραγωγής για τις παραγωγικές του μονάδες στην Ξάνθη.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Χειρισμός και ρύθμιση μηχανημάτων παραγωγής
  • Άμεση συνεργασία με τους εργοδηγούς βάρδιας για την εξασφάλιση της ομαλής και χωρίς καθυστερήσεις λειτουργίας της παραγωγής
  • Τήρησης των διαδικασιών της παραγωγής & των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
  • Συμμετοχή στην βελτίωση των διαδικασιών της παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΕΠΑΛ, ΙΕΚ ή ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες
  • Εξοικείωση με τη χρήση Η/Υ
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα τήρησης διαδικασιών και επίλυσης προβλημάτων
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες, πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (αφορά άνδρες υποψηφίους)

Παροχές

Ο Όμιλος προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική ασφάλεια ζωής και υγείας
  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας
  • Ευκαιρίες για εκπαίδευση & ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον