Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
11/04/2024

Export Sales Manager B2B (English Speaking)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλης εξαγωγικής εταιρείας, αναζητά έμπειρα άτομα για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Export Sales Representative (English Speaking)

Κωδικός Θέσης: EXPSLSB2B0424

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων στις περιοχές ευθύνης
  • Διαχείριση επιχειρηματικών διαπραγματεύσεων με πελάτες
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντας τον στη σωστή επιλογή αγοράς
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού με στόχο τον εντοπισμό και την αξιοποίηση νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Παρακολούθηση των εμπορικών σχέσεων με τους υφιστάμενους πελάτες κατά την υλοποίηση των παραγγελιών
  • Κατάρτιση και προώθηση ουσιαστικών και μακροχρόνιων σχέσεων με το πελατολόγιο ευθύνης
  • Συμμετοχή σε διεθνείς εκθέσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε πωλήσεις εξωτερικού Β2Β
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον OfficeΆριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες.
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών

Επιθυμητά Προσόντα

  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης (Διοίκησης επιχειρήσεων, Οικονομικών, Τεχνικής κατεύθυνσης ή άλλο συναφές αντικείμενο)
  • Γνώση της αγοράς βιομηχανικών προϊόντων
  • Εξαιρετικές οργανωτικές δεξιότητες και διαχείρισης χρόνου

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Κινητό τηλέφωνο, laptop
  • Αυτοκίνητο
  • Extra Bonus βάσει στοχοθεσίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση στις νέες τεχνικές πωλήσεων, σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311 2411 36

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.