Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/3/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η  ΣΤΑΦΥΛΟΠΑΤΗΣ Ν. Α.Ε., με ιστορία 40 ετών στην Ελληνική αγορά, στον χώρο των ανυψωτικών μηχανημάτων και συστημάτων διακίνησης, ζητεί Βοηθό Λογιστή για το τμήμα λογιστηρίου.

Κύριες αρμοδιότητες της θέσης:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών βιβλίων Γ’ κατηγορίας
  • Διαχείριση φακέλων εισαγωγών
  • Συμφωνίες λογαριασμών & πελατών-προμηθευτών
  • Έκδοση παραστατικών

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα – Δεξιότητες:

  • Πτυχίο ΤΕΙ - ΑΕΙ Λογιστικής
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 3 ετών
  • Πολύ καλή γνώση προγράμματος ΕRP (κατά προτίμηση Singular Logic Enterprise)
  • Πολύ καλή γνώση του Microsoft Office (Word, Excel, Outlook)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές δεξιότητες

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Εγκαταστάσεις εντός του Αστικού ιστού με εύκολη πρόσβαση (πλησίον Κέντρου Αθήνας)