Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/04/2024

Συνεργάτης για το τμήμα εξαγωγών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΑΛΥΒΙΑ ΘΟΡΙΚΟΥ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η LAMDA ΛΕΒΕΝΤΗΣ Α.Β.Ε.Ε αναζητεί συνεργάτη για την στελέχωση του τμήματος εξαγωγών. Η εταιρεία δραστηριοποιείται στον κλάδο των συστημάτων σκίασης και διαθέτει πελατολόγιο σε όλη την Ελλάδα καθώς και σε πάνω από 50 χώρες του εξωτερικού.

Η πρόσληψη αφορά την χρονική περίοδο από 1η Σεπτεμβρίου και έπειτα.

Μέσω αυτής της θέσης, προσφέρουμε στον εργαζόμενο την ευκαιρία να αναπτύξει ομαδικότητα, να εδραιώσει δυνατές επαγγελματικές σχέσεις και να αποκτήσει βαθιά κατανόηση του τομέα των B2B πωλήσεων.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση πελατολογίου Παραγγελιοληψίας
  • Διαχείριση παραγγελιών, διανομής και εμπορευμάτων
  • Αλληλογραφία
  • Ανάπτυξη και εδραίωση πελατολογίου
  • Τιμολόγηση
  • Έκδοση προσφορών
  • After sales υποστήριξη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (η καλή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας, κατά προτίμηση Ισπανικών, θα ληφθεί θετικά υπόψιν)
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Οργανωτικός χαρακτήρας
  • Ευκολία στην ανάπτυξη και διαχείριση σχέσεων
  • Εμπειρία στις πωλήσεις και στην γραμματειακή υποστήριξη Δυνατότητα για ταξίδια, συμμετοχή σε διεθνής εμπορικές εκθέσεις Προθυμία να εξοικειωθεί με τα προϊόντα και τα τεχνικά χαρακτηριστικά τους

Παροχές

  • Bonus απόδοσης και επίτευξης στόχων
  • Μόνιμη απασχόληση
  • Καθοδήγηση και ομαλή ενσωμάτωση στο υπάρχον δυναμικό της εταιρείας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.