Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
24/4/2024

Υπάλληλος λογιστηρίου - Εμπορικής διαχείρισης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ανώνυμη εταιρία βιομηχανικού κλάδου με έδρα στα δυτικά προάστεια της Αθήνας ζητά να προσλάβει υπάλληλο για Λογιστήριο - Εμπορική διαχείριση.

Αναζητούμε έναν άνθρωπο εργατικό, πρόσχαρο, και συνεργάσιμο.
Ωράριο ΔΕ-ΠΑ 09:00-17:00

Αρμοδιότητες:

  • Τιμολόγηση-Έκδοση παραστατικών και έλεγχος-παρακολούθησή τους
  • Υπόλοιπα και συμφωνίες καρτελών
  • Ταμείο
  • Εμπορική διαχείριση-εξυπηρέτηση πελατών
  • Παρακολούθηση/οργάνωση εισαγωγών-εξαγωγών
  • Καταχώρηση τραπεζικών κινήσεων
  • Καθημερινή αρχειοθέτηση εγγράφων λογιστηρίου, οργάνωση & ενημέρωση φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου
  • Λοιπές εργασίες λογιστηρίου-εμπορικής διαχείρισης

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Άριστες επικοινωνιακές ικανότητες & πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα και ευγένεια

Απαραίτητα Προσόντα

  • Aπόφοιτος ΙΕΚ / ΤΕΙ / ΑΕΙ σε Λογιστική-Οικονομικά
  • 5ετή προϋπηρεσία σε αντίστοιχο πόστο (ειδικά της τιμολόγησης)
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (ομιλία-γραφή)
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες
  • Ευκολία στη μάθηση νέων πληροφοριών
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια

Παροχές

  • Ο κάθε υποψήφιος αξιολογείται μεμονωμένα
  • Ευχάριστο, καθαρό και οργανωμένο περιβάλλον εργασίας και ομαδικής συνεργασίας
  • Εκπαίδευση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.