Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/5/2021

Διαχειριστής e-Shop - Social Media

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΤΣΙΜΙΣΚΗ 23 | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το ηλεκτρονικό κατάστημα www.ligglo.com το οποίο εδρεύει στην στο Κέντρο της Θεσσαλονίκης επί της οδού Τσιμισκή, αναζητά έναν νέο ή νέα με όρεξη και ιδέες για να εργαστεί στο τμήμα marketing της εταιρείας! Φυσικά, θα πρέπει να είναι fan της γυναικείας μόδας!

Εάν είστε δημιουργικοί και πιστεύετε ότι διαθέτετε στρατηγικό μυαλό θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε.

Αρμοδιότητες :

  • Διαχείριση των προϊόντων και των πληροφοριών τους
  • Επικαιροποίηση προϊόντων, φωτογραφιών και τιμών
  • Ενημέρωση ιστοσελίδας με νέα προϊόντα ή αφαίρεση προϊόντων
  • Κατηγοριοποίηση προϊόντων
  • Εξυπηρέτηση πελατών - Παραγγελιοληψία (τηλεφωνική και online)
  • Δημιουργία επιπλέον περιεχομένου για αύξηση επισκεψιμότητας
  • Διαχείριση social media και άλλων marketing καναλιών
  • Αποστολή newsletter

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ κατεύθυνσης Marketing, Πληροφορικής, Επικοινωνίας ή σχετικής κατεύθυνσης
  • Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου όπως WooCommerce, Magento, Shopify, PrestaShop, OpenCart ή e-shop με custom CMS (Content Management System)
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ (Internet)
  • Γνώση των Social Media (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, YouTube, TikTok κ.ά.) και των τάσεων
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Εξοικείωση με Photoshop και άλλα εργαλεία για επεξεργασία εικόνων

Επιθυμητά προσόντα :

  • Γνώση Google Ads / Facebook Ads
  • Γνώση SEO/SEM θεμάτων

Παροχές

  • Πλήρης ασφαλιστική κάλυψη
  • 8ώρη εργασία
  • Δευτέρα - Παρασκευή # 09:00 - 17:00