Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/10/2019

Υπεύθυνος Ανθρώπινου Δυναμικού

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ICAP Recruitment Solutions είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ελλάδα. Εξειδικεύεται στην αξιολόγηση και επιλογή αποφοίτων και νέων στελεχών για Ελληνικές και πολυεθνικές επιχειρήσεις.

Για λογαριασμό βιομηχανικής εταιρείας, με ηγετική θέση στην αγορά, εκτεταμένο δίκτυο εξαγωγών και έδρα τη Θεσσαλονίκη, αναζητούμε στέλεχος για την κάλυψη της παρακάτω θέσης:

Υπεύθυνος Ανθρώπινου Δυναμικού (Ref. 4698/HRM/RS/GR)

Βασικές Αρμοδιότητες:
  • Ευθυγράμμιση πρακτικών και περαιτέρω ανάπτυξη πρωτοβουλιών ανθρώπινου δυναμικού, σύμφωνα με τη συνολική επιχειρηματική στρατηγική
  • Διαχείριση της διαδικασίας επιλογής και αξιολόγησης υποψηφίων
  • Χειρισμός πληροφοριακού συστήματος «Εργάνη»
  • Εξασφάλιση της συμμόρφωσης με την εργατική και ασφαλιστική νομοθεσία
  • Καθορισμός των εκπαιδευτικών αναγκών και σχεδιασμός πλάνου εκπαίδευσης στο πλαίσιο ανάπτυξης προσωπικού
  • Συντονισμός διενέργειας εκπαιδευτικών προγραμμάτων
  • Παρακολούθηση και διαχείριση του συστήματος αξιολόγησης απόδοσης
  • Διαχείριση αιτημάτων, παραπόνων ή άλλων θεμάτων των εργαζομένων
  • Τήρηση φυσικού και ηλεκτρονικού αρχείου εργαζομένων
  • Επικαιροποίηση περιγραφών θέσεων εργασίας
  • Διατήρηση άριστου εργασιακού κλίματος, με έμφαση στην άριστη συνεργασία όλων των τμημάτων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:

  • Πτυχίο ΑΕΙ και ιδανικά μεταπτυχιακό, στον κλάδο του Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Προϋπηρεσία 3-5 έτη σε οργανωμένο τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού
  • Άριστη γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (MS Office, εργαλεία Internet)
  • Επιθυμητή η γνώση διαχείρισης και έκδοσης μισθοδοσίας
  • Ικανότητα ενεργητικής ακρόασης και επίλυσης προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα, ευχάριστη προσωπικότητα με άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια, μεθοδικότητα και οργάνωση χρόνου
  • Ακεραιότητα, πρωτοβουλία και ανεπτυγμένο αίσθημα ευθύνης

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικά επίπεδα αποδοχών, πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης, σε δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.