Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
2/5/2024

Junior Accountant / Financial Analyst

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρεία αναζητά Junior Accountant / Financial Analyst για να ενταχθεί στο Accounting Team στην Αθήνα.

Καθήκοντα:

  • Συμφωνία λογαριασμών με πελάτες και προμηθευτές
  • Επίβλεψη και συμφωνία λογαριασμών
  • Βοήθεια στη δημιουργία προϋπολογισμού και επιχειρηματικού σχεδίου
  • Δημιουργία και τήρηση φορολογικών αρχείων και φακέλων για την τεκμηρίωση των συναλλαγών
  • Διασφάλιση της ορθής τήρησης των αρχείων πληρωμών και των επικοινωνιών με τις συνεργαζόμενες Τράπεζες
  • Συμμετοχή στην παρακολούθηση των οικονομικών δεδομένων της εταιρείας διασφαλίζοντας την ευθυγράμμιση τους με τον εταιρικό προϋπολογισμό
  • Συμβολή στο πρωταρχικό στάδιο προετοιμασίας εκθέσεων εσόδων και εξόδων της εταιρείας
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία οικονομικών αναλύσεων & ταμειακών αναφορών
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα της εταιρείας διασφαλίζοντας τη σωστή ροή οικονομικών πληροφοριών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτερης / Ανώτατης Εκπαίδευσης στον τομέα των Οικονομικών / Χρηματοοικονομικών / Λογιστικής
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν