Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Εργοδηγός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙ.ΠΕ.Θ. (ΣΙΝΔΟΣ) | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Niki Inox μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην Ελλάδα στο σχεδιασμό, παραγωγή και στη διάθεση επαγγελματικών ψυγείων και ανοξείδωτων κατασκευών, επιθυμεί να στελεχώσει τη παρακάτω θέση.

Καθήκοντα θέσης

  • Συντονισμός εργασιών στη παραγωγή σύμφωνα με τις προτεραιότητες
  • Σύνταξη προγράμματος παραγωγής
  • Συντονισμός των τμημάτων για την απροβλημάτιστη ροή του προγράμματος παραγωγής
  • Τήρηση χρονοδιαγράμματος της παραγωγής
  • Παρακολούθηση παρουσιών προσωπικού
  • Διαχείριση και αξιολόγηση των ανθρώπων της παραγωγής
  • Συμμετοχή στην επιλογή προσωπικού όσον αφορά τη παραγωγή
  • Ανάθεση γενικών και καθημερινών καθηκόντων
  • Έλεγχος αποθεμάτων α’ υλών σε συνεργασία με αρμόδια άτομα
  • Διασφάλιση επαρκούς εργατικού δυναμικού και πηγών
  • Εξασφάλιση της τήρησης όλων των προφυλάξεων ασφαλείας και προτύπων ποιότητας
  • Επίβλεψη της χρήσης μηχανημάτων και εξοπλισμού
  • Επίβλεψη και παρακολούθηση της παραγωγικής διαδικασίας και διενέργεια δειγματοληπτικών ελέγχων κατά την διάρκεια αυτής
  • Προτάσεις για βελτιώσεις εξοπλισμού, εγκαταστάσεων και παραγωγικών διαδικασιών
  • Επίλυση προβλημάτων όταν προκύπτουν
  • Υποβολή εκθέσεων απόδοσης στον Διευθυντή Παραγωγής
  • Στενή συνεργασία με το εμπορικό τμήμα και το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού
  • Τήρηση των κανόνων ασφαλείας και χρησιμοποίηση των μέσων ατομικής προστασίας από τους εργαζόμενους στο τμήμα του
  • Τήρηση των προβλεπόμενων διαδικασιών και εγγράφων κατά την παραγωγή
  • Τήρηση προβλεπόμενων αρχείων και στοιχείων
  • Συνεργασία με όλα τα τμήματα της παραγωγής

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
  • ΤΕΙ/ΑΕΙ- Ιδανικά πτυχίο μηχανολόγου μηχανικού
  • Τουλάχιστον 3 χρόνια εμπειρίας
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως προϊστάμενος παραγωγής
  • Άριστη γνώση MS Office και Pylon
  • Επιθυμητή η γνώση συστημάτων MRP, ERP, B.I.
  • Τεχνική γνώση διαδικασιών παραγωγής
  • Βασικές αρχές οργάνωσης και προγραμματισμού παραγωγής
  • Ικανότητα ανάγνωσης σχεδίων, διατάξεων και σχεδιαγραμμάτων
  • Εξαιρετικές ηγετικές και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας και παροχής αναφορών
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και διαχείρισης κρίσεων
  • Συνέπεια και ευθύνη σε θέματα ασφάλειας
  • Διοικητικές ικανότητες
  • Αντίληψη και ευελιξία
  • Πρωτοβουλία και λήψη αποφάσεων
  • Άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα, κριτική σκέψη
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση χρόνου
  • Αποτελεσματικότητα
  • Υπευθυνότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψηφίους)

Παροχές

Παροχές Εταιρείας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο, δυναμικό και σταθερό εργασιακό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.