Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/04/2021

Αρχιτέκτων Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εάν είστε Αρχιτέκτων Μηχανικός, και θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας ως Μελετητής σε καταξιωμένη τεχνική κατασκευαστική εταιρία, όπου σε άριστη συνεργασία με την ομάδα σας θα μπορέσετε να εξελιχθείτε επαγγελματικά και προσωπικά, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Αρχιτέκτονα Μηχανικού!

Αρμοδιότητες:
  • Εκπόνηση αρχιτεκτονικών μελετών και σύνταξη ηλεκτρονικού φακέλου οικοδομικής άδειας
  • Εκπόνηση μελετών τακτοποίησης αυθαιρέτων κατασκευών και διαδικασία υπαγωγής στις διατάξεις του Ν.4495/17
  • Ενεργή συμμετοχή στην μελέτη – σχεδιασμό και ολοκλήρωση του έργου αδειοδότησης και επίβλεψης, έως την τελική θεώρηση της άδειας δόμησης
  • Παρακολούθηση των διαδικασιών έως την ολοκλήρωση του έργου
  • Τήρηση των εντύπων του συστήματος διαχείρισης ποιότητας (έλεγχος ποιότητας εργοταξίου, κ.ά.)

Απαραίτητα Προσόντα

Γνώσεις & εμπειρία:
  • Πτυχίο ΑΕΙ Αρχιτέκτονα Μηχανικού, απαραίτητο
  • Αντίστοιχη εμπειρία 3-4 ετών σε μελέτες, απαραίτητη
  • Άριστη γνώση MS Office - Excell, Autocad
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Ικανότητα εργασίας εντός ομάδας και αυτόνομα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός σταθερός μισθός και άμεση πρόσληψη
  • Extra παροχές σύμφωνα με το πρόγραμμα παροχών της εταιρίας
  • Ομαδικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας το οποίο προάγει τη δημιουργικότητα
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης