Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/3/2024

Barman / Barista

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts αναζητάει Barman/Barista
για το café/bar του ξενοδοχείου του στην Θεσσαλονίκη για μόνιμη απασχόληση.

Αρμοδιότητες:

  • Παρασκευή αλκοολούχων και μη αλκοολούχων ποτών για τους πελάτες του μπαρ και του εστιατορίου
  • Παρασκευή καφέ
  • Αλληλεπίδραση με τους πελάτες, λήψη παραγγελιών και σερβίρισμα σνακ και ποτών
  • Διατήρησης ενός οργανωμένου και καθαρού μπαρ, με όλες τις απαραίτητες προμήθειες
  • Εκτίμηση αναγκών και προτιμήσεων των πελατών και πρόταση των αντίστοιχων ποτών
  • Ανάμειξη υλικών για την παρασκευή κοκτέιλ
  • Σχεδιασμός και παρουσίαση του μενού του μπαρ
  • Εξυπηρέτηση πελατών, take away

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία ή café/bar
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Γνώση καφέ,smoothies και latte art
  • Γνώση κοκτέιλ
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
  • Εξυπηρετικότατα, ευγένεια, φιλικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Επιθυμητά προσόντα:

  • Απόφοιτος/η σχολής τουριστικών επιχειρήσεων
  • Γνώση 2ης ξένης γλώσσας

Παροχές

Παρέχονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρης Ασφάλιση
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση