Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/02/2019

Υπεύθυνη τμήματος Προμηθειών/Πωλήσεων

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία αυτόματων πορτών και ηλεκτρονικών, με έδρα στην Ανατολική Θεσσαλονίκη (Θέρμη) και υποκατάστημα στο εξωτερικό, ζητά να προσλάβει κοπέλα για το τμήμα Προμηθειών και Πωλήσεων με απαραίτητη εμπειρία σε ανάλογη θέση.

Η κάτοχος της θέσης αυτής, έχει ως σκοπό τον έλεγχο αποθεμάτων, τη συγκέντρωση & προμήθεια όλων των Α' υλών, οι οποίες χρειάζονται ώστε να παραχθούν τα προϊόντα της εταιρείας.Επίσης, είναι υπεύθυνη για την τήρηση και τον έλεγχο των συμφωνηθέντων, τιμής & ποιότητας των υλικών από τους προμηθευτές. Έχει ευθύνη ώστε τα υλικά τα οποία προμηθεύεται η εταιρεία, να είναι βάση των προδιαγραφών που έχουν συμφωνηθεί.

Βασικά καθήκοντα

  • Διαχείριση τμήματος προμηθειών/πωλήσεων
  • Συντονισμός της εφοδιαστικής αλυσίδας και της διαχείρισης των αποθεμάτων των Α’ υλών
  • Διαρκή επίβλεψη των αποθεμάτων των Α' υλών
  • Υποβολή & παρακολούθηση παραγγελιών σε προμηθευτές & παραλαβή προϊόντων
  • Έλεγχος προδιαγραφών, πιστοποιητικών & ποιότητας Α΄υλών σε συνεργασία με τον αποθηκάριο
  • Διαχείριση & έλεγχος Αποθήκης με χρησιμοποίηση του ERP συστήματος της εταιρείας
  • Διαπραγμάτευση με προμηθευτές για τιμές υλικών & παραδόσεις
  • Τήρηση βάσης δεδομένων προμηθευτών, πελατών, Α' υλών και υπηρεσιών
  • Διεξαγωγή έρευνας αγοράς για νέους προμηθευτές στην Ελλάδα και το εξωτερικό με άμεση κοινοποίηση στοιχείων στη διεύθυνση
  • Έλεγχος εξέλιξης παραγγελιών προμηθευτών/πελατών προς παράδοση
  • Κανονίζει τον βέλτιστο τρόπο & χρόνο διακίνησης των εμπορευμάτων προμηθευτών/πελατών
  • Υποστήριξη οργάνωσης τμήματος πωλήσεων
  • Παραλαβή & επεξεργασία παραγγελιών πελατών
  • Συνεργασία με υπεύθυνους πωλήσεων και παραγωγής
  • Γραμματεία - τηλεφωνικό κέντρο
  • Διοικητική υποστήριξη
  • Ενημέρωση και διαχείριση web site

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ σε συναφή αντικείμενο
  • Αποδεδειγμένη διετή προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Εμπειρία στο ηλεκτρονικό υλικό θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής
  • Επιθυμητή γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ
  • Άριστη γνώση Μicrosoft Office & προγραμμάτων ERP
  • Δυναμικός χαρακτήρας με δεξιότητες επικοινωνίας , ευελιξίας, επίλυσης προβλημάτων, ομαδικού πνεύματος

Παροχές

  • Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης
  • Ασφάλιση
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας