Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/9/2022

Υπεύθυνος Αποθήκης

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η UNISON Human Resources AE, εταιρεία εύρεσης και διαχείρισης Ανθρωπίνου Δυναμικού, ζητά για λογαριασμό πελάτη στην Αθήνα:

ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΑΠΟΘΗΚΗΣ
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
(Κωδικός Θέσης: ΥΑ/22)

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Παραλαβή των εισαγόμενων προϊόντων, προετοιμασία και αποθήκευση των αποστολών από/προς πελάτες, εκδίδοντας τα απαραίτητα παραστατικά (χειρόγραφα ή μηχανογραφημένα)
  • Διανομή παραγγελιών στα πρακτορεία μεταφορών
  • Έλεγχος, οργάνωση και διευθέτηση του χώρου εργασίας προκειμένου να διασφαλίζονται όλα τα εμπορεύματα που διακινούνται
  • Απογραφή και αναταξινόμηση
  • Διασφάλιση της σωστής φόρτωσης, εκφόρτωσης και αποθήκευσης των εμπορευμάτων με τη χρήση του υπάρχοντος σχετικού εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο Λυκείου (Πτυχίο ανώτερης σχολής θα συνεκτιμηθεί)
  • Βασική γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Βασικές γνώσεις χειρισμού Η/Υ
  • Ευέλικτη και συνεπής προσωπικότητα με θετική σκέψη, ικανότητα συντονισμού και παρακολούθησης εργασιών, συνεργατικό πνεύμα και προσανατολισμό στο αποτέλεσμα
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση (επιθυμητή)

Παροχές

  • Υπαλληλική σχέση πλήρους απασχόλησης (πενθήμερη εργασία, ωράριο 8:30-16:30)
  • Προοπτική επαγγελματικής ανάπτυξης σε ένα ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών