Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/02/2023

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΡΕΘΥΜΝΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρία παραγωγής δομικών υλικών στο Λατζιμά Ρεθύμνου, στα πλαίσια της συνεχιζόμενης ανάπτυξης των εργασιών της, αναζητεί για άμεση απασχόληση για το Οικονομικό Τμήμα: Βοηθό Λογιστή.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώριση παραστατικών (Δαπανών ,εξόδων , κλπ.)
  • Συμφωνίες πελατών , προμηθευτών
  • Προετοιμασία δηλώσεων ΦΠΑ, Vies, Intrastat , παρακρατούμενων φόρων κλπ
  • Λογιστική παρακολούθηση τραπεζών
  • Υποστήριξη στη μισθοδοσία της εταιρίας
  • Γενικές υποστηρικτικές εργασίες για όλο το φάσμα των εργασιών του οικονομικού τμήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας προφορική και γραπτή
  • Καλή γνώση Λογιστικού Σχεδίου
  • Άριστες γνώσεις MS Office
  • Δυναμική προσωπικότητα με ικανότητες επικοινωνίας, οργάνωσης, διαχείρισης χρόνου
  • Γνώση μισθοδοσίας θα εκτιμηθεί
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις