Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/04/2024

Customer Service Representative / Εξυπηρέτηση Πελατών

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία 20 Minutes Fitness®, η 1η αλυσίδα EMS στην Ελλάδα, αναπτύσσεται και αναζητά Στελέχοι Εξυπηρέτησης Πελατών για να ενταχθούν στην ομάδα του τηλεφωνικού της κέντρου  με έδρα το Περιστέρι, για πλήρης απασχόληση (πρωινή ή απογευματινή βάρδια) ή μερική απασχόληση (μόνο απογευματινή βάρδια).

Γίνε και εσύ μέλος μιας δυναμικής και υποστηρικτικής ομάδας που ενδιαφέρεται να εξελίσσει και να επενδύει στους ανθρώπους της !

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση εισερχόμενων κλήσεων υποψήφιων ή ενεργών πελατών με σκοπό την άμεση και αποτελεσματική εξυπηρέτηση τους
  • Διαχείριση  ραντεβού και εξυπηρέτηση αιτημάτων πελατών μέσω email και τηλεφώνου.
  • Ενημέρωση πελατών σχετικά με την μέθοδο εκγύμνασης EMS, την λειτουργία και τα διαθέσιμα πακέτα συνδρομών της εταιρίας
  • Διοχέτευση κλήσεων σε άλλα τμήματα
  • Διατήρηση υψηλών επιπέδων ικανοποίησης του πελάτη μέσω της παροχής εξαιρετικής εξυπηρέτησης
  • Καταχώριση δεδομένων στα πληροφοριακά συστήματα της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και MS Office
  • Ικανότητα συνεργασίας και ομαδικού πνεύματος
  • Εμπειρία σε καθήκοντα διοικητικής υποστήριξης
  • Προϋπηρεσία σε θέση customer support services
  • Εξοικείωση στην διαχείριση κλήσεων
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και άψογη διαχείριση του προφορικού λόγου

Δεξιότητες

  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Καλή διαχείριση χρόνου και ικανότητα multitasking
  • Οργανωτικές δεξιότητες
  • Ευελιξία
  • Ευγένεια και πελατοκεντρική αντίληψη
  • Υπευθυνότητα και συνέπεια

Παροχές

  • Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών: 880 € (καθαρά) & bonus για πλήρης απασχόληση (πρωινή ή απογευματινή βάρδια)
  • Δυνατότητα για μερική απασχόληση μόνο απογευματινή βάρδια (17:00 - 21:00)  580 € (καθαρά) & bonus
  • Πλήρης Ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης
  • Σταθερό, ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Δωρεάν εκγύμναση με τη μέθοδο EMS

Παρακαλώ αποστείλετε το επικαιροποιημένο βιογραφικό σας σημείωμα με επισυναπτόμενη φωτογραφία.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.