Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/6/2021

Αυτοματιστής - Ηλεκτρονικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Όταν διαλέγουμε τα υλικά μας στην Αρτοβιομηχανία Καραμολέγκος, επιλέγουμε ό,τι πιο αγνό και φυσικό έχει να μας προσφέρει η φύση. Το αλεύρι, το νερό, το αλάτι και το προζύμι, αυτά είναι οι κύριες πρώτες ύλες του ψωμιού μας. Το κύριο συστατικό της επιτυχίας μας ωστόσο είναι οι άνθρωποι μας και η επιλογή τους είναι για εμάς εξίσου σοβαρή υπόθεση.

Στα πλαίσια της δυναμικής μας ανάπτυξης αναζητούμε να προσλάβουμε άμεσα για το εργοστάσιο στο Κορωπί Αττικής:

Αυτοματιστή - Ηλεκτρονικό

Βασικά καθήκοντα:
  • Σχεδιασμός, εγκατάσταση και προγραμματισμός του ηλεκτρολογικού – μηχανολογικού εξοπλισμού της εταιρείας
  • Συμμετοχή στην επίλυση θεμάτων που σχετίζονται με την κάλυψη των αναγκών της εταιρίας σε αυτοματισμούς
  • Τεχνική υποστήριξη ηλεκτρολογικού - μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Μείωση των χρόνων μη λειτουργίας του εξοπλισμού λόγω βλαβών
  • Προληπτική συντήρηση
  • Παρακολούθηση του στοκ ανταλλακτικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ Ηλεκτρολογίας / Αυτοματισμού / Ηλεκτρονικής
  • Προϋπηρεσία στο τομέα των αυτοματισμών σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Εμπειρία σε συστήματα αυτοματισμών με Siemens PLC, SCADA/HMI, βιομηχανικά δίκτυα
  • Γνώση σε Step 7, WinCC, software της Siemens TIA PORTAL, Eplan P8, SCL, PLC, Simatic S5/S7, SCADA θα θεωρηθούν επιπλέον προσόντα
  • Kαλή γνώση ηλεκτρολογικού σχεδίου
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ
  • Ομαδικότητα και οργανωτικές ικανότητες