Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Μηχανικός R & D

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι Μηχανικός έρευνας και ανάπτυξης (R&D), σου αρέσει ο σχεδιασμός και η ολοκλήρωση project;

Θα ήθελες να ενταχθείς στο τμήμα R&D ενός Ομίλου επιχειρήσεων από τους μεγαλύτερους στον κλάδο, με πολυετή παρουσία στην Ελλάδα και το Εξωτερικό;

Εάν ναι, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου σημείωμα.

Aναζητούμε έναν δραστήριο Μηχανικό R&D για τις Κεντρικές εγκαταστάσεις μας στη Λητή Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες θέσης:

  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη, στον σχεδιασμό και στην εκτέλεση έργων που αφορούν νέα προϊόντα, καλούπια και μηχανολογικό εξοπλισμό
  • Τεχνική υποστήριξη για την επίλυση προβλημάτων και συμβολή στη δημιουργία κουλτούρας καινοτομίας & μελέτης, με στόχο την βελτίωση των υπάρχοντων προϊόντων, παραγωγικών διαδικασιών και μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Παρακολούθηση, καταγραφή και σύνταξη αναφορών που σχετίζονται με τις εργασίες που πραγματοποιούνται, σύμφωνα με τα καθορισμένα πρότυπα της εταιρίας
  • Δημιουργία πρωτοκόλλων και οδηγιών εργασίας που αφορούν το τμήμα έρευνας και ανάπτυξης, αλλά και τη συνολική παραγωγική διαδικασία
  • Βελτιστοποίηση σχεδιασμού για απόδοση, αξιοπιστία και δυνατότητα κατασκευής project
  • Έλεγχος προτεραιοτήτων, παρακολούθηση και διαχείριση ανοιχτών δράσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • 4 έτη προϋπηρεσία σε βιομηχανία κατασκευαστικού κλάδου
  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού, Τεχνολόγου Μηχανικού βιομηχανικού σχεδιασμού
  • Άριστη γνώση τρισδιάστατου σχεδιαστικού προγράμματος Solidworks
  • Άριστη γνώση χειρισμού εξοπλισμού μετρήσεων ποιοτικού ελέγχου
  • Αρίστη γνώση Microsoft Office
  • Επιθυμητή η εμπειρία πάνω στον τρόπο κατασκευής και λειτουργίας καλουπιών
  • Επιθυμητή η εμπειρία σε Μηχανουργείο και μηχανών CNC
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία και δυνατότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Μεταφορά με λεωφορείο της εταιρείας
  • Πρόγραμμα ασφάλειας ζωής

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.