Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/04/2024

Επιμελητής Πτήσεων για εταιρεία catering (Αεροδρόμιο)

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΣΠΑΤΑ - ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

F&H είναι μια νέα, συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία που εξειδικεύεται στο χώρο παροχής Ανθρώπινου Δυναμικού και ιδιαίτερα στην εύρεση, επιλογή, πρόσληψη, και διαχείρισης του.

H F&H για λογαριασμό πελάτη της στην περιοχή του Αεροδρομίου, Αττικής, αναζητά να προσλάβει άτομα για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Επιμελητής Πτήσεων (flight supervisor)

Καθήκοντα και ευθύνες

Ο Επιμελητής Πτήσεων είναι υπεύθυνος για:
  • Τον έλεγχο των προμηθειών (γευμάτων και αναλώσιμων ειδών) της κάθε πτήσης πριν τη φόρτωση
  • Την παροχή βοήθειας προς τους χειριστές και βοηθούς των ανυψωτικών φορτηγών για την φόρτωση και εκφόρτωση των αεροσκαφών
  • Την επίδοση της λίστας παράδοσης προς το πλήρωμα του αεροσκάφους
  • Τον έλεγχο εάν η φόρτωση των αεροσκαφών πραγματοποιείται με ασφάλεια και σύμφωνα με τις καθορισμένες διαδικασίες
  • Την ενημέρωση προς το γραφείο κίνησης για την ποσότητα επιπλέον γευμάτων και υπηρεσιών που παρέχονται σε μία πτήση
  • Να χρησιμοποιεί καθ΄ όλη τη διάρκεια της εργασίας του, τα μέσα ατομικής προστασίας που του παρέχει η εταιρεία και να εφαρμόζει τις προβλεπόμενες διαδικασίες για τις οποίες έχει εκπαιδευτεί
  • Να έχει καλή συμπεριφορά στο χώρο εργασίας και καλή επικοινωνία με το πλήρωμα του αεροσκάφους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απολυτήριο υποχρεωτικής εκπαίδευσης
  • Δίπλωμα οδήγησης Β’ κατηγορίας
  • Γνώση βασικής αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα εργασίας με κυλιόμενα ρεπό και βάρδιες
  • Εργασία σε χώρο κλιματιζόμενο ή/και ψυχόμενο προκειμένου για να γίνει ο έλεγχος των γευμάτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Κάρτα απεριορίστων διαδρομών ΟΑΣΑ
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα εξέλιξης
Οι υποψήφιοι θα έχουν την ευκαιρία εργασίας και εξέλιξης σε μια δυναμική και συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία.

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Αποστείλετε το βιογραφικό σας.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν και τηλεφωνικά στο 2105563222

Επισκεφτείτε μας στην εταιρική ιστοσελίδα μας www.fnh.gr

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.