Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/3/2021

Payroll Analyst (HR Advisor)

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό της εταιρείας Vodafone Greece, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Διαχείριση πρόσληψης και ένταξης νέων εργαζομένων στον Οργανισμό (προετοιμασία, συλλογή και υπογραφή δικαιολογητικών εγγράφων)
• Διαχείριση παροχών των εργαζομένων (ιατροφαρμακευτικών, συνταξιοδοτικών προγραμμάτων, διατακτικών σίτισης κ.α.)
• Διεργασίες αποχώρησης από τον οργανισμό όπως ο υπολογισμός εκκαθάρισης, τα έντυπα αποχώρησης, οι υποβολές στο ΕΡΓΑΝΗ
• Συλλογή και επεξεργασία στοιχείων, προετοιμασία μισθοδοσίας (υπερωρίες, βάρδιες, απουσίες, προμήθειες, αποχωρήσεις κ.α.).
• Καταχώριση, υπολογισμός, έκδοση μισθοδοσίας και εργασίες κλεισίματος μήνα
• Ενημέρωση ασφαλιστικών ταμείων σε μηνιαία βάση, υποβολή ΑΠΔ
• Εργασίες τέλους έτους όπως Δήλωση απόδοσης φόρων, υποστήριξη διεκπεραίωσης Αναλογιστικής μελέτης και εκπόνηση μισθοδοσίας Βonus παραγωγικότητας
• Ενημέρωση (ημερήσια, εβδομαδιαία, μηνιαία, ετήσια) της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του συστήματος ΕΡΓΑΝΗ
• Σύνταξη απαραίτητων αναφορών και διαχείριση ενημέρωσης των Διοικητικών σε εβδομαδιαία/μηνιαία βάση.
• Διαχείριση των ερωτημάτων/αναγκών των εργαζομένων σχετικά με θέματα που αφορούν τα προσωπικά τους δεδομένα και μεταβολές αυτών, τις παροχές τους, τα νόμιμα δικαιώματα τους, τη μισθοδοσίας τους κ.α.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ΑΕΙ ιδανικά οικονομικής κατεύθυνσης
• Απαραίτητη εμπειρία σε λογισμικό μισθοδοσίας, διαχείρισης προσωπικού, και χρόνου εργασίας, (ιδανικά SAP ή SCAN HRMS)
• Άριστη γνώση MS Office και ιδιαιτέρως Excel
• Άριστη γνώση αγγλικών
• Εμπειρία σε μεγάλο οργανισμό με πλήθη εργαζομένων με διαφορετικές ανάγκες και ιδιαιτερότητες
• Επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα συνεργασίας
• Ικανότητα τήρησης αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων και επίτευξης στόχων
• Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης με προσοχή στην λεπτομέρεια

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ιδιωτική ασφάλιση
• Αορίστου χρόνου σύμβαση
• Bonus
• Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
• Δυνατότητες εξέλιξης