Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2019

Web Developer / Designer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ομάδα της Act Online αναζητά Full Time Web Developer με γνώσεις design για τη στελέχωση του τμήματος "Web design & development".

Αρμοδιότητες
Τα καθήκοντα της θέσης περιλαμβάνουν κυρίως την κατασκευή και ανάπτυξη ιστοσελίδων και ηλεκτρονικών καταστημάτων σε WordPress (Woocommerce), και την υποστήριξη eshops & web sites.

Περιοχή
Αθήνα - Άνω Πατήσια

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία στην ανάπτυξη, παραμετροποίηση και διαχείριση, τόσο σε back end όσο και σε front end development: wordpress, woocommerce
  • Καλή γνώση HTML, CSS, Javascript, PHP
  • Άριστη γνώση Ελληνικών & Αγγλικών
  • Ικανότητα για εργασία σε γρήγορους ρυθμούς, διαχείριση πολλαπλών πρότζεκτ/προθεσμιών και προσαρμοστικότητα -
  • Ικανότητα στον προγραμματισμό σε σύγχρονες γλώσσες και εργαλεία ανάπτυξης στο web.
  • Προϋπηρεσία 1 έτος σε εταιρία ή σαν freelancer

Επιθυμητά προσόντα

  • Εξοικείωση με το Google Ads / Analytics Εξοικείωση με τα Social Media

Παροχές

  • Full time πενθήμερη απασχόληση στα γραφεία της εταιρείας (Αθήνα - Άνω Πατήσια).
  • Ευχάριστο, σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον με προοπτικές ανάπτυξης και εξέλιξης.