Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
08/04/2024

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΣΑΡΑΝΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Γραμματεία Διοίκησης έχει υπεύθυνο ρόλο στην εύρυθμη λειτουργία της επιχείρησης, συνεργάζεται απευθείας με τη διοίκηση και λειτουργεί ως συντονιστής εργασιών.

Αρμοδιότητες και κύρια καθήκοντα

  • Εξυπηρετεί και υποστηρίζει τις ανάγκες επικοινωνίας της Γενικής Διεύθυνσης της εταιρείας.
  • Λειτουργεί υποστηρικτικά στο συντονισμό και στην οργάνωση της εύρυθμης ροής στην καθημερινή λειτουργία των δραστηριοτήτων της επιχείρησης
  • Συντάσσει γραπτή αλληλογραφία εκ μέρους της διοίκησης, δέχεται ερωτήματα και αιτήματα και τα χειρίζεται κατά περίπτωση.
  • Χειρίζεται ευρύ φάσμα διοικητικών καθηκόντων/διαδικασιών

Αναλυτικά:

  • Συντάσσει προσφορές, δελτία παραγγελίας, συμφωνητικά και τηρεί αρχείο αυτών
  • Επιμελείται την οργάνωση επαγγελματικών και εκπαιδευτικών ταξιδιών (μετακινήσεις, διαμονή, τροποποιήσεις)
  • Αναλαμβάνει την εξαγωγή και συλλογή διάφορων reports όπως αναφορές πωλητών και τεχνικών της εταιρείας, καταστάσεις εξοδολογίων, προσφορών, προτιμολογίων κλπ.
  • Συμμετέχει στην διοργάνωση και υποστήριξη συναντήσεων και events εντός χώρων της εταιρείας
  • Επιμελείται την σωστή υποδοχή επισκεπτών
  • Συμμετέχει ενεργά στην οργάνωση σεμιναρίων, συνεδρίων και εκθέσεων εκτός εταιρείας, σε συνεργασία και με άλλα τμήματα
  • Επιμελείται του ανεφοδιασμού του γραφείου με αναλώσιμα
  • Υποστηρίζει τους φακέλους ΕΣΠΑ και χρηματοδοτήσεων, μέσα από την έκδοση και αποστολή των σχετικών βεβαιώσεων και παραστατικών προς τα εμπλεκόμενα μέρη.
  • Ενημερώνει και υποστηρίζει πελάτες για την διαδικασία έκδοσης αδειών σκοπιμότητας
  • Επιμελείται της διαδικασίας επικαιροποίησης ISO

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη επαγγελματική εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Ευχέρεια λόγου, γραπτού και προφορικού
  • Άριστες οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα αποτελεσματικής ιεράρχησης προτεραιοτήτων, διαχείριση πολλαπλών εργασιών και τήρηση αυστηρών προθεσμιών
  • Άριστη χρήση Η/Υ και γνώση MS Office
  • Διακριτικότητα, εμπιστευτικότητα και οργανωτικότητα

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές
  • Πλήρη ασφάλιση
  • Άνετο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.