Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/2/2023

Barista - Bartender

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΥΔΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H εταιρεία Πρόποση ΕΕ που δραστηριοποιείται στην Ύδρα στον τομέα της εστίασης, έχοντας τον τελευταίο χρόνο δημιουργήσει έναν όμορφο χώρο που θα λειτουργεί από τη νέα σεζόν ως εστιατόριο καφέ σνακ μπαρ, επιθυμεί να προσλάβει στο δυναμικό της άτομα με ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με σκοπό να ενταχθούν και να εργαστούν ως Barista - Bartender.

Αρμοδιότητες

  • Εκτέλεση καθηκόντων σύμφωνα με τις επίσημες προδιαγραφές της εργασίας για την ομαλή λειτουργία του πόστου
  • Έλεγχος των προμηθειών και πρώτων υλών
  • Καθαριότητα πόστου-εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία θα ληφθεί θετικά υπόψιν
  • Απαραίτητες γνώσεις σε signature cocktails και ανάλογες γνώσεις στον καφέ espresso cappuccino κτλ.
  • Ικανότητα επικοινωνίας σε Ελληνικά και Αγγλικά
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εργασία σε καταστήματα υγειονομικού χαρακτήρα (καθαρό ποινικό μητρώο και πιστοποιητικό υγείας)
  • Πιστοποιητικό ΕΦΕΤ κατάρτισης στην Υγιεινή & Ασφάλειας Τροφίμων θα ληφθεί θετικά υπ' όψη
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ικανότητα να λειτουργεί αποτελεσματικά υπό συνθήκες πίεσης
  • Λειτουργία με επαγγελματισμό και συνέπεια, διατηρώντας πάντα την ομαλή λειτουργία του πόστου του
  • Να είναι φιλικός/ή και συνεργάσιμος/η με τους συναδέλφους

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • Εργασία σε ευχάριστους χώρους
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Παροχή Σίτισης και Διαμονής