Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/2/2019

Βοηθός λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βοηθός λογιστή ζητείται από εταιρεία ενδυμάτων - υποδημάτων.

Περιγραφή θέσης:
  • Καταχώρηση τιμολογίων και λοιπών λογιστικών εγγραφών μέσω Soft1
  • Διαχείριση και παρακολούθηση ταμειακών ροών
  • Διαχείριση πελατών
  • Διαχείριση προμηθευτών
  • Επικοινωνία με τις τράπεζες
  • Διεκπεραίωση λογιστικών και διάφορων διοικητικών θεμάτων
  • Έλεγχος παραστατικών
  • Γενικές εργασίες λογιστηρίου
  • Εγγραφές ταμείου
  • Αρχειοθέτηση
  • Συμπλήρωση φύλλων Excel
  • Έλεγχος και συμφωνία ταμείου
  • Έλεγχος και συμφωνία καρτών και τραπεζών
  • Λογιστικές εγγραφές (γενικής και αναλυτικής), καταχωρήσεις κάθε είδους δαπανών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές, συμφωνία υπολοίπων και πληρωμών
  • Πληρωμές
  • Διαχείριση παραλαβών προμηθευτών, φάκελοι και παραστατικά εισαγωγών
  • Διαχείριση εμπορικών συμφωνιών (έλεγχος τιμών, επικοινωνία με προμηθευτές και μεταφορείς, επίλυση προβλημάτων)
  • Διαχείριση αποθεμάτων (παρακολούθηση φορτώσεων-παραλαβών, έλεγχος, παραγγελίες, επιστροφές)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΤΕΙ-ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Εμπειρία τουλάχιστον δύο ετών σε λογιστήριο εμπορικής εταιρείας.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε περιβάλλον ERP συστήματος.
  • Δραστήρια και υπεύθυνη προσωπικότητα.
  • Επικοινωνιακές ικανότητες και πνεύμα ομαδικής εργασίας.
  • Ικανότητα επίτευξης αποτελεσμάτων με βάση τους στόχους της θέσης.
  • Οργάνωση της εργασίας και τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων.
  • Πολύ καλός χειρισμός εφαρμογών MS Office.

Παροχές

  • Σταθερός μισθός & νόμιμες αποδοχές
  • Δυνατότητα εξέλιξης σε ένα δυναμικό και αναπτυσσόμενο περιβάλλον