Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/05/2024

Στέλεχος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η HED ENGINEERING Group ζητεί έμπειρο Στέλεχος Λογιστηρίου για τις εγκαταστάσεις της στον Άγιο Δημήτριο Αττικής.

Κύρια καθήκοντα:
  • Έκδοση / παρακολούθηση σημαντικών τιμολογίων
  • Επαφή με πελάτες και είσπραξη απαιτήσεων
  • Περιγραφή έργων και αντιστοιχία τιμολογίων
  • Παρακολούθηση μισθοδοσίας υπαλλήλων γραφείου και παραγωγής
  • Παρακολούθηση και καταγραφή υλικών
  • Συντονισμός με τράπεζες, φορολογικές αρχές, διεθνείς οίκους
  • Πληρωμές προμηθευτών / συμβολαιογράφων/δικηγόρων κλπ
Θα προτιμηθούν υποψήφιοι με γνώση SOFTONE.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η υποψήφιος/α πρέπει να διαθέτει:

  • Πτυχίο
  • Εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση υπολογιστών
  • Βασικές αρχές φορολογικού δικαίου
  • Γνώσεις τήρησης βιβλίων Β’ κατηγορίας (Απλογραφικά) και Γ’ κατηγορίας (Διπλογραφικά)
  • Καλή γνώση της Αγγλικής

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.