Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/04/2024

Maitre

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΝΙΑ

Αναζητούμε έναν επαγγελματία Maitre με κορυφαίες επιδόσεις, με εμπειρία στον συντονισμό των λειτουργιών εστίασης και τροφοδοσίας, στις σχέσεις με τους πελάτες και στην εποπτεία ομάδας εργαζομένων, με εξαιρετικές ηγετικές ικανότητες και ικανότητες διαχείρισης κρίσεων. Επικοινωνιακός/ή με ικανότητα να χτίζει γρήγορα σχέσεις που βασίζονται στην αμοιβαία εμπιστοσύνη και να αριστεύει σε περιβάλλοντα με υψηλή πίεση και άγχος.

Καθήκοντα και ευθύνες:

  • Να προσφέρει την εταιρική εμπειρία στους επισκέπτες
  • Να συνεργάζεται με την ομάδα του ξενοδοχείου για τη δημιουργία της εταιρικής εμπειρίας για τους επισκέπτες
  • Να δημιουργεί ευχάριστο περιβάλλον για τους επισκέπτες
  • Να προσφέρει στους επισκέπτες πρόσθετες υπηρεσίες που βελτιώνουν την εμπειρία τους
  • Να χειρίζεται προσωπικά τα αιτήματα των επισκεπτών
  • Να ακολουθεί και να δίνει το παράδειγμα των αξιών του ξενοδοχείου κατά την παροχή υπηρεσιών και την ομαδική εργασία

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτήσεις:

  • Προσπαθεί να κατανοεί τον πελάτη και να ικανοποιεί τις ανάγκες τόσο του πελάτη όσο και της εταιρείας
  • Διασφαλίζει ότι τα δεδομένα είναι ακριβή και η εργασία είναι διεξοδική, ανταποκρινόμενη στα υψηλότερα πρότυπα
  • Παρέχει πληροφορίες ώστε οι συνάδελφοι, οι πελάτες και οι προμηθευτές να κατανοούν και να μπορούν να αναλάβουν δράση
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα να μένετε όρθιοι για αρκετές ώρες
  • Διατήρηση κυλιόμενου ωραρίου

Δεξιότητες:

  • Οργάνωση: Επίδειξη ικανότητας προληπτικής ιεράρχησης αναγκών και αποτελεσματικής διαχείρισης πόρων
  • Προγραμματισμός: επιχειρησιακός σχεδιασμός, προσδιορισμός του πιο αποτελεσματικού τρόπου ολοκλήρωσης εργασιών και προετοιμασία για την αντιμετώπιση αναμενόμενων δυσκολιών
  • Εξωστρεφής προσωπικότητα
  • Προσοχή στην εμφάνιση και στους καλούς τρόπους

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαμονή σε δίκλινο
  • Διατροφή μεσημεριανό και βραδινό
  • Επιδόματα, διακοπές, ένσημα σύμφωνα με την εργατική νομοθεσία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.