Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/3/2024

Γενικός Διευθυντής Εστιατορίων

Εστίαση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Oshu.gr είναι ένας όμιλος φιλοξενίας με έδρα τη Θεσσαλονίκη, ο οποίος προσφέρει μια σειρά από υπηρεσίες εστίασης και ποτών, συμπεριλαμβανομένων εστιατορίων, μπαρ και ξενοδοχείων. Αυτή τη στιγμή αναζητούμε έναν έμπειρο, ενεργητικό και με κίνητρα Γενικό Διευθυντή Εστιατορίων για να ενταχθεί σε εμάς και να γίνει μέλος της δυναμικής μας ομάδας.

Ο ιδανικός υποψήφιος πρέπει να διαθέτει ισχυρές ηγετικές και άριστες διοικητικές ικανότητες, καθώς και καλή γνώση και κατανόηση του κλάδου της φιλοξενίας.

Αρμοδιότητες:
  • Αναλαμβάνετε τον έλεγχο της καθημερινής λειτουργίας των εστιατορίων, διασφαλίζοντας ότι όλες οι υπηρεσίες λειτουργούν σύμφωνα με τα καθορισμένα πρότυπα.
  • Επιβλέπετε την πλευρά της εξυπηρέτησης πελατών, βεβαιώνεστε ότι οι πελάτες υποδέχονται με επαγγελματικό και φιλικό τρόπο και εργάζεστε σύμφωνα με τις βέλτιστες πρακτικές φιλοξενίας.
  • Διαχείριση της πρόσληψης και επιλογής όλων των μελών του προσωπικού, εκπαίδευσή τους και ανάπτυξή τους, καθώς και ικανότητα παρακολούθησης και παρακίνησης της απόδοσής τους.
  • Να παρακολουθείτε το λειτουργικό κόστος και τα έξοδα, καθώς και να αναπτύσσετε και να εφαρμόζετε στρατηγικές για την αύξηση της κερδοφορίας.
  • Διασφάλιση της τήρησης των πολιτικών υγείας και ασφάλειας και παρακολούθηση των τακτικών ελέγχων και επιθεωρήσεων.
  • Επαγγελματική και έγκαιρη αντιμετώπιση των παραπόνων και των ερωτημάτων των πελατών.
  • Δημιουργία πωλήσεων και ανάπτυξη μιας μακροπρόθεσμης, υγιούς πελατειακής βάσης.
  • Ανάπτυξη στρατηγικών μάρκετινγκ για όλα τα εστιατόρια και τα μπαρ.
  • Οργάνωση και φιλοξενία ειδικών εκδηλώσεων, συντονισμός με άλλα τμήματα.
  • Στενή συνεργασία με το προσωπικό της κουζίνας και του μπαρ, επιβλέποντας τις παραγγελίες, διασφαλίζοντας την τήρηση των ποιοτικών ελέγχων και την εξυπηρέτηση των τροφίμων και ποτών με τα υψηλότερα πρότυπα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο πτυχίου στη φιλοξενία, τις μαγειρικές τέχνες, τη διοίκηση επιχειρήσεων ή συναφή τομέα.
  • Αποδεδειγμένη εμπειρία ως διευθυντής εστιατορίου ή φιλοξενίας- τουλάχιστον 4 έτη εμπειρίας στον κλάδο σε διευθυντικό ρόλο.
  • Άριστη γνώση των προτύπων εξυπηρέτησης πελατών και των παρασκευασμάτων και υπηρεσιών τροφίμων και ποτών.
  • Εξαιρετική ικανότητα επικοινωνίας, επίλυσης προβλημάτων και οργάνωσης.
  • Ικανότητα να παραμένει ήρεμος και ψύχραιμος σε αγχωτικές καταστάσεις.
  • Ικανότητα παρακίνησης, καθοδήγησης και ανάπτυξης του προσωπικού.
  • Στενή κατανόηση της οικονομικής και επιχειρηματικής διαχείρισης.
  • Υψηλά κίνητρα και ευρηματικότητα.

Ψάχνουμε για ένα άτομο με τις απαραίτητες δεξιότητες για να είναι ένας υποδειγματικός ηγέτης στα εστιατόριά μας, κάποιος που μπορεί τόσο να παρακινεί όσο και να εμπνέει την ομάδα του. Αν πιστεύετε ότι έχετε αυτό που χρειάζεται για να γίνετε μέλος της ομάδας του Oshu.gr, παρακαλούμε να υποβάλετε το βιογραφικό σας σημείωμα και τη συνοδευτική σας επιστολή μαζί με την αίτησή σας μέσω του ακόλουθου συνδέσμου

https://conversationalforms.connect.waymore.io/?id=3f3fa9b7-cba5-4a8a-8859-cba8416962c9 .

Ανυπομονούμε να σας ακούσουμε!