Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/4/2021

Λογιστής / Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η TOR Hotel Group είναι μια οικογενειακή επιχείρηση με μακρά παράδοση στο χώρο της φιλοξενίας, που ξεκινάει από το 1925 με το άνοιγμα του πρώτου πολυτελούς ξενοδοχείου στη Θεσσαλονίκη. Από τότε έως και σήμερα, η οικογένεια Τορνιβούκα συνέχισε τη μακρά παράδοσή της με τη δημιουργία 4 πρωτοποριακών ξενοδοχείων στη Βόρεια Ελλάδα.

Γίνεται μέλος της οικογένειάς μας για ένα συμβόλαιο πλήρους απασχόλησης σε ένα ταχέως αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον στα κεντρικά μας γραφεία ως
Λογιστής / Λογίστρια / Στέλεχος Λογιστηρίου

Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, Ελλάδα

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση οικονομικών πράξεων, τιμολογίων εξόδων, παγίων, και λοιπών παραστατικών
  • Παρακολούθηση εσόδων, ταμείου, συμφωνία λογαριασμών προμηθευτών, τραπεζικών λογαριασμών και πιστωτικών καρτών, οργάνωση μηνιαίων πληρωμών και ενημέρωση λογιστικών βιβλίων
  • Διαχείριση λοιπών λογιστικών και φορολογικών θεμάτων της εταιρείας (συμφωνία και υποβολή δηλώσεων ΦΠΑ, Intrastat, Φ.Ε.Ε.)
  • Συμμετοχή στη διαδικασία σύνταξης χρηματοοικονομικών καταστάσεων και μηνιαίων αναφορών διοίκησης (P&L, cash flow)
  • Συνεργασία με τους εξωτερικούς λογιστές και ορκωτούς ελεγκτές τις εταιρείας
  • Διαχείριση επιδοτούμενων προγραμμάτων και επενδύσεων αναπτυξιακού νόμου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Oικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3-5 ετών σε αντίστοιχη θέση (εξαιρουμένης πρακτικής άσκησης, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν η εμπειρία στον Ξενοδοχειακό κλάδο)
  • Επαγγελματική ταυτότητα Λογιστή - Φοροτεχνικού Α’ τάξης
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ (Microsoft Office – Word, Excel) και Λογιστικών προγραμμάτων
  • Άριστη γνώση Ε.Γ.Λ.Σ, Ε.Λ.Π, φορολογικής νομοθεσίας και ΦΠΑ
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση, άριστη διαχείριση χρόνου και προτεραιοτήτων
  • Ευχάριστη, ευγενική και εύστροφη προσωπικότητα με πνεύμα ομαδικότητας
  • Υπευθυνότητα, προσοχή στη λεπτομέρεια ικανότητα λήψης πρωτοβουλίας

Παροχές

Προσφέρονται:
  • Ευχάριστο και υψηλού επιπέδου περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εκπαίδευσης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικός και σταθερός μισθός