Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/08/2021

Υπεύθυνος Πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στον κλάδο των Γραφικών Τεχνών, ζητά Υπεύθυνο Πωλήσεων.

Αρμοδιότητες

  • Συμμετέχει ενεργά στο σχεδιασμό της εμπορικής πολιτικής της εταιρείας με στόχο την άνοδο των πωλήσεων, των κερδών και την αύξηση του μεριδίου αγοράς
  • Σχεδιάζει και εφαρμόζει τη στρατηγική των πωλήσεων της εταιρείας για την επίτευξη του στόχου και επέκταση της πελατειακής βάσης
  • Εξασφαλίζει και διατηρεί ισχυρές και μακροχρόνιες σχέσεις με τους πελάτες
  • Παρακολουθεί τον ανταγωνισμό και αξιολογεί τις τάσεις της αγοράς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητες διαπραγμάτευσης
  • Εμπορική αντίληψη
  • Δεξιότητες επίλυσης προβλημάτων και ανάληψης πρωτοβουλιών
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών