Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/12/2023

Quality Specialist

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΝΕΑ ΕΠΙΔΑΥΡΟΣ | ΝΑΥΠΛΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Avramar SA είναι ο μεγαλύτερος παραγωγός μεσογειακών ψαριών και η κορυφαία εταιρεία λαβρακιού και τσιπούρας στον κόσμο.

Η απάντηση στη βιώσιμη και υγιεινή διατροφή για το μέλλον βρίσκεται στους ωκεανούς μας, καθώς πρέπει συνεχώς να κάνουμε περισσότερα με λιγότερα και να χρειαζόμαστε ανθρώπους σαν εσάς για να μας βοηθήσουν σε αυτό το συναρπαστικό ταξίδι!

Με το μότο μας να είναι Better Fish, Better Lives και με δραστηριότητες από την Ελλάδα έως την Ισπανία, και πάνω από 2.300 συναδέλφους, έχουμε τη φιλοδοξία να πρωτοστατήσουμε στην παράδοση νόστιμων, υγιεινών, φρέσκων μεσογειακών ψαριών σε ανθρώπους σε όλο τον κόσμο.

Αυτή τη στιγμή προσλαμβάνουμε Quality Specialist για να ενισχύσουμε περαιτέρω την ομάδα στο συσκευαστήριο της Νέας Επιδαύρου.

Κύρια καθήκοντα:

  • Εκτέλεση των ελέγχων ποιότητας όσον αφορά τα εισερχόμενα προϊόντα στα συσκευαστήρια ή έτοιμα στις ψυκτικές αποθήκες του ομίλου με βάση τα κριτήρια της υγιεινής και ποιότητας, όπως αυτά ορίζονται από την ομάδα ποιότητας και ασφάλειας τροφίμου
  • Πραγματοποιεί τους ελέγχους ,συντάσσει τα Δελτία Ελέγχου Ποιότητας καταγράφοντας ,αρχειοθετώντας και ενημερώνοντας καθημερινά τον Υπεύθυνο συσκευασίας , το τμήμα Logistics , QC και QA
  • Καταγράφει στους ελέγχους ποιότητας τα ευρήματα τα σχετικά με τα παραδιδόμενα προϊόντα τα οποία επηρεάζουν την ποιότητα και ασφάλεια των παραγόμενων από την εταιρεία. καθώς επίσης και τα προμηθευόμενα έτοιμα προϊόντα από τρίτους
  • Σε περιπτώσεις μη συμμόρφωσης όπου επισημάνει σημαντική απόκλιση από τις προδιαγραφές , ενημερώνει άμεσα το τμήμα Logistics και Ποιοτικού Ελέγχου με τις απαιτούμενες ενέργειες
  • Ελέγχει εάν το προσωπικό των αποθηκών και των φορτηγών διαχειρίζεται τα υλικά ανάλογα με τις αρχές της υγιεινής και της ψυκτικής αλυσίδας
  • Ενεργοποιεί σχετικές διορθωτικές ενέργειες όπου δεν υπάρχει συμφωνία με τις προδιαγραφές εφόσον πάρει αντίστοιχη εντολή
  • Μεριμνά ώστε να μην υπάρχει κιβώτιο- παλέτα που να μην φέρει σήμανση

Απαραίτητα Προσόντα

Δεξιότητες:
  • Απόφοιτος Γεωπονικού Πανεπιστημίου, Τεχνολόγος τροφίμων
  • Δυνατότητα εργασίας με πρόγραμμα εναλλασσόμενων βαρδιών
  • Ικανότητα να ακολουθεί συγκεκριμένες οδηγίες υγιεινής και ασφάλειας στην παραγωγή τροφίμων
  • Συνεργασία και Ομαδικό Πνεύμα
  • Επαγγελματισμός, αίσθημα ευθύνης, συνέπεια
  • Εργασιακή εμπειρία στο αντικείμενο τροφίμων ή ιχθύων θα ληφθεί υπόψιν
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες)
  • Απαραίτητη η κατοχή ιδιωτικού μέσου μετακίνησης

Παροχές

Παροχές:
  • Ομαδικό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ικανότητα ανέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
Γιατί AVRAMAR:

Προσφέρουμε ένα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και την ευκαιρία να συμμετάσχετε σε μια ομάδα που είναι ποικιλόμορφη, διεθνής και παθιασμένη με το να φέρει τα υγιή ψάρια της Μεσογείου στα τραπέζια σε όλο τον κόσμο.
Η φροντίδα και η ένταξη βρίσκονται στο επίκεντρο της κουλτούρας μας. Πιστεύουμε ότι δεν είμαστε τίποτα χωρίς τους ανθρώπους μας, τους συνεργάτες μας και τον πλανήτη μας.
Για το λόγο αυτό, αναλαμβάνουμε μεγάλη ευθύνη να τους αντιμετωπίζουμε με τον υψηλότερο σεβασμό, εκτίμηση και ακεραιότητα. Η μελλοντική μας κληρονομιά είναι ο θετικός αντίκτυπος που κάνουμε σε όλους και σε ό, τι αγγίζουμε. Αυτό ξεκινά με την επένδυση στους ανθρώπους μας και την υιοθέτηση των γνώσεων, των δεξιοτήτων και των ιδεών ανθρώπων από διαφορετικά υπόβαθρα.