Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
2/5/2024

Υπάλληλος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΕΡΟΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Semantic Business Software (www.semantic.gr και www.emblem.gr) μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες ανάπτυξης Business Software στην βόρεια Ελλάδα, στα πλαίσια της συνεχούς της ανάπτυξης, ζητεί για την περιοχή της Βέροιας, στέλεχος πλήρους απασχόλησης στο Τμήμα Λογιστηρίου.

Κύριες αρμοδιότητες

  • Λογιστικές καταχωρήσεις εμπορικής διαχείρισης και γενικής λογιστικής
  • Συμφωνίες υπολοίπων με πελάτες - προμηθευτές
  • Συμφωνίες λογιστικών καρτελών
  • Τιμολόγηση
  • Έλεγχος συμβάσεων
  • Γνώσεις ηλεκτρονικής πλατφόρμας my Data, Taxisnet, Εργάνη
  • Συμμετοχή στο σύνολο των εργασιών του λογιστηρίου και διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε λογιστήριο
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση MS Office και ERP συστημάτων
  • Άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα, κριτική σκέψη
  • Συνέπεια και επαγγελματισμός
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές βάσει προσόντων
  • Προοπτικές εξέλιξης
Προσφέρουμε:
  • Μισθό ανάλογο των προσόντων
  • Πλήρη ασφάλιση
  • 8ωρο – Πενθήμερο
  • Δυνατότητα εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.