Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Social Media Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΒΟΥΛΓΑΡΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

📣 #jobalert

Η διαφημιστική Vendo Advertising Solutions αναζητά υποψήφιο, για να καλύψει τη θέση του Social Media Manager στην Θεσσαλονίκη.

Η θέση αφορά για εργασία δια ζώσης στα γραφεία της εταιρίας μας.

Απαραίτητα Προσόντα

Ο Social Media Manager θα αναλάβει τις εξής αρμοδιότητες:

  • Χτίσιμο στρατηγικής παρουσίας στα Social Media
  • Διαχείριση λογαριασμών σε Facebook, Instagram, Tik Tok που περιλαμβάνει δημιουργία content, προγραμματισμό και ενημέρωση των σελίδων βάσει της προκαθορισμένης στρατηγικής που θα δίνεται
  • Διαφημίσεις Facebook, Instagram, ΥouTube & Google Ads
  • Δημιουργία reports σχετικά με την απόδοση των λογαριασμών στα Social Media
  • Προτάσεις για νέους τρόπους ανάπτυξης της παρουσίας της εταιρείας στα social media
  • Έρευνα και κατάθεση προτάσεων για τα τρέχοντα social media trends

  • Για τους άνδρες εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • 1-2 χρόνια εμπειρία στον τομέα του social media management/digital marketing, έμπρακτη ενασχόληση στην δημιουργία-παραγωγή περιεχομένου, στήσιμο campaigns
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Άριστη γνώση Microsoft office (Excel, word, powerpoint)
  • Γνώση του Canva - Δημιουργία περιεχομένου (φωτογραφίες & video) για χρήση σε Facebook, Instagram και Τik Tok
  • Εξειδίκευση σε digital marketing/ διαχείριση social media

Παροχές

Τι προσφέρουμε:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συμμετοχή σε συνέδρια & σεμινάρια
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Hybrid εργασία με remote και δια ζώσης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.