Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2024

Πωλητής Β2Β (Τεχνικός & Επαγγελματικός Φωτισμός)

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Κορυφαία κατασκευαστική – εμπορική εταιρεία φωτιστικών με έδρα το Μοσχάτο αναζητά άτομο για την θέση του πωλητή B2B τεχνικού – επαγγελματικού φωτισμού. Ο κάτοχος της θέσης θα είναι υπεύθυνος για την προσέλκυση, συνεργασία και εξυπηρέτηση νέων πελατών με στόχο την πώληση των προϊόντων – υπηρεσιών της εταιρείας.

Τα καθήκοντα της θέσης θα είναι:
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Ανάπτυξη πελατολογίου μέσω προγραμματισμού συναντήσεων και παρουσίασης των προϊόντων της εταιρείας στο χώρο των πελατών
  • Πρόταση εξατομικευμένων λύσεων προς τους επαγγελματίες και παρακολούθηση των συμφωνιών
  • Επίτευξη των στόχων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Ο κατάλληλος υποψήφιος για τη θέση θα διαθέτει:
  • Προϋπηρεσία σε πωλήσεις προϊόντων
  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ (αρχιτέκτονα, μηχανολόγου ή ηλεκτρολόγου μηχανικού)
  • Οργανωτικές δεξιότητες, συνέπεια και επαγγελματισμό
  • Επικοινωνιακό, εξωστρεφή και δυναμικό χαρακτήρα
  • Εστίαση στην επίτευξη στόχων και όρεξη για εξέλιξη στο χώρο των πωλήσεων
  • Γνώση Ms Office
  • Γνώση σχεδίου και σχετικών προγραμμάτων (AutoCAD)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Δυνατότητα επαγγελματικών ταξιδιών και διανυκτέρευσης
  • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκίνητου

Παροχές

H εταιρεία παρέχει τα παρακάτω:
  • Ανταγωνιστικό σταθερό μηνιαίο μισθό
  • Bonus επίτευξης στόχων
  • Κάλυψη εξόδων μετακίνησης και αυτοκίνητο
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης εντός της εταιρείας